Altınyıldız’da 12. geleneksel kitap şenliği başladı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 12. geleneksel kitap şenliğinin açılışı gerçekleştirildi.

Altınyıldız’da 12. geleneksel kitap şenliği başladı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmayı son derece önemsiyor ve kurum olarak çocukların daha ilkokul sıralarında yazarlarla tanışıp üretken birer birey olmalarını sağlamak amacıyla her sene kitap şenlikleri düzenliyor. Bu şenliklerde öğrencilerin düzeyine uygun kitap yazan yazarlarla tanışmalarını sağlıyor.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı ve ilk gün yazarı olan Celal Akbaş, kurum müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte 12. geleneksel kitap şenliğinin açılışını gerçekleştirdi.

Bu sene 5 yazarın katılımıyla 12.si düzenlenen geleneksel kitap şenliği etkinlikleri 8-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kitap şenliği etkinliklerine katılacak yazarlar söyleşi, imza ve etkinlik tarih ve saatleri:

CELAL AKBAŞ 

 8 KASIM PAZARTESİ

Saat 11.00
Saat 14.30

HAVVA TEKİN 

 9 KASIM SALI

Saat 11.00
Saat 14.30

ŞENİZ BAŞ

10 KASIM ÇARŞAMBA

Saat 11.00
Saat 14.30

ANIL BASILI 

11 KASIM PERŞEMBE

Saat 11.00
Saat 14.30

SERHAN BÜYÜKKEÇECİ

12 KASIM CUMA

Saat 11.00
Saat 14.30

Altınyıldız İlköğretim Kurumu, 12. geleneksel kitap şenliğinde 12 yılda 62 yazar, eğitimci, sanatçı ve tiyatrocuyu öğrencilerle buluşturmanın mutluluğuyla kitap dolu günler diliyor.

Abideler yıkılır, milletler kaybolur, medeniyetler büyür ve ölür fakat bütün bu medeniyetlerin, tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyası hala genç, hala yazıldıkları gün kadar taze, yazarlarının yüzlerce sene önce ölmelerine rağmen, hala insanların kalplerinden geçenleri anlatarak hayatlarını devam ettiriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER