Altınyıldızda 12. geleneksel kitap şenliği

Altınyıldız İlköğretim Kurumu, 12. geleneksel kitap şenliği 8 – 12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Altınyıldızda 12. geleneksel kitap şenliği

Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmayı son derece önemseyen Altınyıldız İlköğretim Kurumu, çocukların daha ilkokul sıralarında yazarlarla tanışıp üretken birer birey olmalarını sağlamak amacıyla her sene kitap şenlikleri düzenliyor ve bu şenliklerde öğrencilerin düzeyine uygun kitap yazan yazarlarla tanışmalarını sağlıyor.

Etkinlikler kapsamında öğrenciler, okuma serüvenlerine sonsuz ufuklar açacak yazarlarla buluşuyor. Öğrenciler, kitaplarını okuyup eserleri üzerine inceleme yaptıkları yazarlarla sohbet etme şansı yakalarken okulda açılan stantlardan da kütüphaneleri için kitap seçme fırsatı yakalıyor. Okuma becerisinin hayatın bütün aşamalarına yayılan bir alışkanlık haline gelmesi ve kitap okuma bilincinin yerleşmesi için yıl boyunca desteklenen ve okumaya yönlendirilen öğrenciler, gelenekselleşmiş olan kitap şenliği ile kitapların zengin ve renkli dünyasıyla iç içe olup, kitaplarını okudukları yazarlarla bir araya geliyor.

Bu sene 5 yazarın katılımıyla 12.si düzenlenecek olan geleneksel kitap şenliği etkinlikleri 8-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kitap şenliği etkinliklerine katılacak yazarların söyleşi, imza ve etkinlik tarih ve saatleri:

CELAL AKBAŞ 

 8 KASIM PAZARTESİ

Saat 11.00
Saat 14.30

HAVVA TEKİN 

 9 KASIM SALI

Saat 11.00
Saat 14.30

ŞENİZ BAŞ

10 KASIM ÇARŞAMBA

Saat 11.00
Saat 14.30

ANIL BASILI 

11 KASIM PERŞEMBE

Saat 11.00
Saat 14.30

SERHAN BÜYÜKKEÇECİ

12 KASIM CUMA

Saat 11.00
Saat 14.30

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdür Yardımcısı Ahmet Ünal; “12.Geleneksel kitap şenliği yaşanan pandemi sonrası öğrencilerimizin sosyal ve kişisel gelişimleri için faydalı olacağını düşünüyor, şenliğimize katılacak yazarlarımıza, şenliğin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, personellerimize, kitap okuma komisyonumuza, okul aile birliğimize, okul yönetim kurulumuza teşekkür ederiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER