Altınyıldız’da 1.sınıf kayıtları başlıyor

Nevşehir’de eğitimin lideri Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 öğretim yılı 1.sınıf kayıtları 15 Aralık 2020 tarihinde başlıyor.

Altınyıldız’da 1.sınıf kayıtları başlıyor

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Düşünme, anlama ve sorun çözme becerisi gelişmiş, insanlığın ve demokrasinin temel değerlerini ve milli kültürü içselleştirmiş, iletişime ve paylaşıma açık, sanat becerisi gelişmiş, özgüveni ve sorumluluk bilinci yüksek, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam ve imkan sağlamak adına 2021-2022 öğretim yılı için gücümüze güç katarak ilerliyoruz. Şu anda 4.sınıflarımızı okutmakta olan okulumuz başarılı öğretmenleri Ayşe Zağlanmış, Çetin Buzluk, Saniye İnan ve Yeşim Işıktaş öğretmenlerimiz ile birlikte Tuncay Baktı öğretmenimizin de Altınyıldız ailesine katılmış olmasından dolayı son derece mutluyuz.

2021-2022 öğretim yılı 1.sınıflar için 5 şube açılacak olup, sınıflarımıza öğrenci kayıtları olgunluk testi sonuçları ve başvuru sırasına göre yapılacaktır. Olgunluk testi sonuçları yeterli olan öğrencilerin 1.sınıfa kaydı yapılacak olup, sonuçları yeterli bulunmayan öğrencilerin kayıtları yapılmayıp, test sonucu ve çocuğun gelişim süreci hakkında velileri ile görüşülerek gerekli rehberlik çalışmaları yapılacaktır.

Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 1. sınıflarında sınıf öğretmenlerimiz tarafından okutulan temel dersler (Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi) yanında yoğun İngilizce ve Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik, Drama, Astronomi, Satranç, Halk Oyunları, Stem, Kodlama ve Robotik, Akıl Oyunları dersleri okulumuzun branş öğretmenleri tarafından verilmekte ve öğrencilerimizin yetenekleri, ilgi alanları erken yaşta keşfedilmektedir. 1.sınıf öğrencilerimize diyetisyen kontrolünde hazırlanan sabah kahvaltısı ve öğle yemeği olmak üzere iki öğün yemek verilmektedir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu velilerimiz için öğretmenlerimiz ile bir tanışma toplantısının planlamasını yaptık. Bu toplantımızda 2021-2022 öğretim yılında 1.sınıflarda görev yapacak olan Ayşe Zağlanmış, Çetin Buzluk, Saniye İnan, Tuncay Baktı, Yeşim Işıktaş ve diğer branş öğretmenlerimiz ile velilerimiz tanışma fırsatı bulacaklardır.

Kovid-19 salgını gölgesinde başladığımız 2020-2021 öğretim yılında 1.sınıflarımız haftada 5 gün yüz yüze eğitim yaparak 1. ara tatil tarihi olan 16 Kasım 2020 tarihine kadar okuma-yazma süreçlerini tamamlamışlardır. Bu yoğunlaştırılmış eğitim sürecinde 1.sınıflarımızı okutan öğretmenlerimize ve 1.sınıf öğrenci velilerimize teşekkür ediyorum. Şu an 1.sınıf öğrencilerimiz okuma –yazma sürecini tamamladıkları için 23 Kasım 2020 itibariyle başlayan uzaktan eğitimleri de kesintiye uğramadan devam etmektedir.

Bu öğretim yılı önce sağlık ilkesi ile öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yüz yüze eğitimde sağlıklı bir okul ortamına sahip olmaları adına Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgesini TSE’den alan Nevşehir’de ilk özel okul olduk. Bununla birlikte öğrencilerimiz her sabah termal kameradan ateşleri ölçülerek okula giriş yaptılar. Ayrıca teması azaltmak adına bütün musluklar sensörlü hale getirildi. Yemekhane ve sınıflar sosyal mesafe kuralına göre tekrar düzenlenerek tekli oturma düzenine geçildi. Okulumuz, sınıflarımız ve bütün birimlerimiz her gün akşam ve sabah düzenli olarak dezenfekte edildi. Öğrencilerimize ve velilerimize Kovid-19 sağlık rehberi hazırlanarak okulda uygulanacak hijyen ve sanitasyon kuralları anlatıldı.

Mart ayında başladığımız ve halihazırda devam etmekte olduğumuz online eğitim sürecinde ise dünyada ve Türkiye’de uygulanan online eğitim sistemleri incelenerek hazırlanmış bir programla öğrencilerimizin eğitimine en kaliteli şekilde devam etmekteyiz. Online eğitim sürecinde öğrencilerimiz fiziksel gelişimleri için güne sporla başlamaktadırlar. Temel derslerin yanı sıra yetenek dersleri, ödev takip saati, olimpiyat dersleri, soru çözüm saatleri ile öğrencilerimiz eğitimlerine ara vermeden devam etmektedirler. Online Eğitim sistemimizle ve hazırladığımız programlarla uzaktan eğitimi Türkiye’de en iyi yapan okullardan biri olduğumuzu düşünüyoruz. Online eğitim sürecinde hiçbir özveriden kaçınmayan öğretmenlerimize ve bu özverileri karşılıksız bırakmayan velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

2021-2022 öğretim yılında öğretmenlerimizin aklın ve bilimin ışığında yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisi ile çarpan nesiller yetiştirmelerini temenni ediyor, sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir yıl temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER