Altınyıldız’da 5.sınıf öğrenci kayıtları tamamlandı

Altınyıldız kolejinde 5.sınıf öğrenci kayıtları tamamlandı.

Altınyıldız’da 5.sınıf öğrenci kayıtları tamamlandı

Kolejden yapılan açıklamada, “Nevşehir’de eğitim’in lideri Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 öğretim yılı 5.sınıf öğrenci kayıtlarını tamamladı.” denildi.

Açıklamaya göre, Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı yaptığı açıklamada, “13 Mart 2021 tarihinde yaptığımız bursluluk sınavlarının ardından bugün itibariyle kayıtlarımızı doldurmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünden itibaren oluşabilecek kontenjan boşlukları için sadece ön kayıtlarımıza devam ediyoruz Düşünme, anlama ve sorun çözme becerisi gelişmiş, insanlığın ve demokrasinin temel değerlerini ve milli kültürü içselleştirmiş, iletişime ve paylaşıma açık, sanat becerisi gelişmiş, özgüveni ve sorumluluk bilinci yüksek, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam ve imkan sağlamak adına elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapacağız. Aklın ve bilimin ışığında yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisi ile çarpan nesiller yetiştiriyoruz’ sloganıyla çıktığımız bu yolda Nevşehir halkının okulumuza ve bize olan güvenlerini boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Altınyıldız İlköğretim Kurumumuz 5. sınıflarında İngilizce ağırlıklı bir eğitim vermekteyiz. Bununla beraber temel derslerimizin yanı sıra spor branş dersleri, görsel sanatlar, müzik, drama, astronomi, satranç, halk oyunları, stem, kodlama ve robotik, akıl oyunları dersleri  okulumuzun branş öğretmenleri tarafından seçmeli ders olarak verilmekte ve öğrencilerimizin yetenekleri, ilgi alanları erken yaşta keşfedilmektedir. Yüksek akademik başarılarının yanı sıra öğrencilerimizin doğru insan olmaları için her türlü çalışmaları planlamaktayız.

Velilerimizin 5.sınıflarımız için bize göstermiş oldukları bu yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyor, onların bu ilgilerini boşa çıkarmayacağımızı, mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmeye devam edeceğimizi bilmelerini isterim.” diye konuştu.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER