Altınyıldız’da drama günleri

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4. 5. ve 6. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan Drama Kulübü etkinlikleri kapsamında kulüp öğrencileri arkadaşlarına oyunlarını sergiledi.

Altınyıldız’da drama günleri

Büyük bir beğeni toplayan gösteriyi keyifle izleyen öğrenciler bir yandan eğlenirken bir yandan da dramanın eğitici yönünden faydalanarak öğrendi.

Drama; ezbere dayalı bir eğitim çocuğun zihinsel gelişimini, araştırmasını, paylaşmayı öğrenmesini engeller. Drama ile oyun iç içedir ve bireyler arasında dolaysız bir iletişim ve etkileşim sağlar. Yaratıcı drama bir grup çalışması içinde, öğrencilerin bir yaşantıyı, bir kavramı, ders ünitelerinden belli konu ya da temaları yaşayarak, canlandırarak, oynayarak öğrenmelerini sağlayan bir süreç, eğitsel bir ortamdır. Bu arada eski bilgiler yeniden gözden geçirilir, sorgulanır, yeni bilişsel ve duyuşsal örüntüler içinde pekiştirilir. Drama surecinde öğrenci; gözlem, deneyim, duygu ve bilgilerini canlandırarak yaşar.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu, öğrencilere ve Drama Kulübü öğretmeni Gülbahar Yarılı’ya bu güzel gösterilerden dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100