Altınyıldız’da gece etütleri devam ediyor

Altınyıldız İlköğretim Kurumu, Liselere Geçiş Sınavı (LGS)  için çalışmalarına etütleri ile devam ediyor.

Altınyıldız’da gece etütleri devam ediyor

Yapılan açıklama şu şekilde: “Altınyıldız İlköğretim Kurumu 8.Sınıf öğrencileri 1 Haziran 2019'de yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS)  için çalışmalarına etütleri ile devam ediyor.

Altınyıldız ilköğretim Kurumu 1 Haziran 2019 Cumartesi yapılacak olan LGS sınavı için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.15 Martta başlayan gece etütlerinde öğrencilerimiz hem konu tekrarlarını yaparken aynı zamanda soru çözüm saatleri ile çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca birebir özel etüt ve sınav koçluğu sistemimiz ile eğer varsa bireysel eksiklikler giderilmektedir. Hazırlanan deneme sınavı programları ile 1 Haziranda yapılacak olan sınava kadar öğrencilerimiz toplamda 65 deneme sınavı gerçekleştirecek sınav streslerini yenip sıradan bir deneme sınavına katılıyor edasıyla sınavlarını yapacaklardır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 60 Türkiye 1.liği  elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav  puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve  Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim  Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.   Mezun ettiği 887 Öğrencisini Fen Lisesine, 647 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2018-2019 LGS'den sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

Nevşehir’in eğitimdeki başarı çıtasını yükselten aynı zamanda Türkiye’nin örnek okulu olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerine, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor ve 1 Haziran 2019'da yapılacak olan LGS sınavlarında tüm öğrencilere başarılar diliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER