Altınyıldız´da İl Geneli Matematik Olimpiyatı ödül töreni

Altınyıldız Eğitim Kurumları´nın düzenlediği il geneli Matematik Olimpiyatı ödül töreni yapıldı.

Altınyıldız´da İl Geneli Matematik Olimpiyatı ödül töreni

 

Yapılan açıklama şu şekilde: Altınyıldız Eğitim Kurumları olarak, il genelinde matematik bilimine ilgi duyan 4. sınıf öğrencilerini, bilgiye ulaştırabilmek, matematik zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak, yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlediğimiz “Matematik Olimpiyatımızın” ödül töreni görkemli bir programla yapıldı.

Ödül törenimiz Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk,  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, Kapadokya Gazeticiler Cemiyeti Başkanı Osman Koca, Altınyıldız Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp Özaltın, Altınyıldız Eğitim Kurumları Kurucuları Fevzi Karaca, Soner Özaltın, Necip Ataseven, Aydın Ün, Nejat Kulak, Faruk Değerlier, Altınyıldız Eğitim Kurumları Yöneticileri Serhat İğdeci, Özkan Kılınç ve Mustafa Uçar eğitim mutfağının emekçileri ve gerçek sahipleri saygıdeğer okul müdürleri ve öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Sayın Mehmet Eravcı törende yaptığı konuşmada ´´Yarışmamıza katılan her bir öğrencimizi ve öğrencilerimizin yetişmesine emek veren siz değerli öğretmenlerimizi ve okul müdürlerimizi tebrik ediyor, sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

20 yıldır Altınyıldız Eğitim Kurumlarımızı bir ilim yuvası haline getirebilmek için çalışıyoruz. 20 yılın verdiği tecrübe, öğretmenlerimizden, kurucularımızdan, öğrenci ve velilerimizden aldığımız güçle; araştıran, üreten, kendini ifade edebilen, yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisi ile çarpan nesiller yetiştirebilme çabası içerisindeyiz.

Vatanımız dört bir yandan düşmanlarla kuşatılırken ihtiyacımız olan şeyin ülkemizi dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline getirmek ve bunun yolunun da ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insanları ve bilim insanlarını yetiştirmek olduğunu biliyor; bunun için de daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındalığını yaşıyoruz.

Öğrencilerimizin ilme ve matematiğe olan ilgilerini arttırmak, okullar ve öğretmenlerimiz arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak amacıyla bu yıl ilkini düzenlemiş olduğumuz Matematik Olimpiyatı Yarışmasını geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz.´´ ifadelerine yer verdi

Okul Müdürümüzün ardından Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş gündeme, ilime ve matematiğe ilişkin konuşmalarını yaptılar.

OKUL TAKIMLARINDA İLK 5 DERECEYİ ELDE EDEN OKULAR

İlimizde okul takım ortalamalarına göre;

1. olan okul: 19 Mayıs İlkokulu, Okul Müdürü Halil Demirkol

2. olan okul: Avanos Bahçeli Evler 100 Yıl İlkokulu, Okul Müdürü Vedat Doğan

3. olan okul: Güzelyurt Turgut Akdevelioğlu İlkokulu, Okul Müdürü Şahin Ülgen

4. olan okul: Ürgüp Ayhan Ertürk İlkokulu, Okul Müdürü Kenan Çalışkan

5.olan okul: Gülşehir Karavezir İlkokulu, Okul Müdürü Yalçın Arslan

Okul Müdürlerine başarı plaketi verilip, okullara yazıcı hediye edilmiştir.

Devlet Okullarından İlimizde İlk 3 Dereceyi Elde Eden Öğrenci ve Öğretmenleri

İl 1.si olan öğrenci:19 Mayıs İlkokulundan Hidayet Yılmaz ve Sınıf Öğretmeni Güven Şahiner

İl 2.si olan öğrenci: 19 Mayıs İlkokulundan Onur Şükrü Günaydın ve Sınıf Öğretmeni Yasemin Metin Gezgin

İl Üçüncüsü olan öğrenci: Güzelyurt Turgut  Akdevelioğlu  İlkokulundan Arzum Beril Göncü ve Sınıf Öğretmeni Tuncay Baktı

İl birincisi olan öğrenciye Yarım Altın, Başarı Belgesi, 1.´lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası

İl ikincisi olan öğrenciye Çeyrek Altın, Başarı Belgesi, 2.´lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası

İl üçüncüsü olan öğrenciye Çeyrek Altın, Başarı Belgesi, 3.´lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası hediye edilmiştir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumundan İlk 3 Dereceyi Elde Eden Öğrenciler

Okul 1.si olan öğrenci    : Mustafa Emir Köklü

Okul 2.si olan öğrenci    : Aylin Hanoğlu

Okul 3.sü olan öğrenci   : Ayşe Yılmaz

1.olan öğrenciye Yarım Altın, Başarı Belgesi, 1.´lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası

2.olan öğrenciye Çeyrek Altın, Başarı Belgesi, 2.´lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası

3.olan öğrenciye Çeyrek Altın, Başarı Belgesi, 3.´lik Plaketi, 20. Yıl Madalyası hediye edilmiştir.

Matematik Olimpiyatı Yarışmamıza toplam 42 ilkokul ve 640 öğrenci katılmıştır. Bu okullardan 32 okul takım olarak katılıp, takım yarışmasında başarı göstermiştir.

Takım Olarak Katılan Devlet Okullarının Müdürleri (Alfabetik Sırayla)

Abuşağı İlkokulu Müdürü Yaşar Yaman

Acıgöl Atatürk İlkokulu Müdürü Oğuzhan Özgür

Avanos Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Cumhur Ay

Derinkuyu Atatürk İlkokulu Müdürü Hakan Karabıyık

Derinkuyu Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Ali Osman Uzun

Derinkuyu 15 Temmuz Şehitler İlkokulu Müdürü Erdal Şahin

Derinkuyu 24 Kasım İlkokulu Müdürü Mustafa Ekim

Ersular İlkokulu Müdürü Yıldırım Ceylan

Göre Şehit Emre Fıstık Eken İlkokulu Müdürü Cemal Yalçın

Hacıbektaş Atatürk İlkokulu Müdürü Nazi Güler

Karapınar İlkokulu Müdürü Asım Durgun

Kaymaklı İlkokulu Müdürü Suat Uçar

Mehmet Gülen İlkokulu Müdürü Fatma Aygün

Mehmet Dinler İlkokulu Müdürü Cengiz Ablak

Mustafapaşa İlkokulu Müdürü Mehmet Fidan

Mustafa Çalışkan İlkokulu Müdürü Mehmet Hameş

Nar Barboros İlkokulu Müdürü Önder Doğan

Ortahisar Fatih İlkokulu Müdürü Nezih Talu

30 Ağustos İlkokulu Müdürü Serhat Uluer

Örnekevler İlkokulu Müdürü Ali Akıncı

Özkonak Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu Müdürü Doğan Çeltik

Rauf Nail Akman İlkokulu Müdürü Şenol Arslantürk

Yazıhüyük Gazi İlkokulu Müdürü İsmail Orhan

Yunus Emre İlkokulu Müdürü İbrahim Altınsoy

75. Yıl İlkokulu Müdürü Yasin Gizligider

20 Temmuz İlkokulu Müdürü Osman Göktaş

100. Yıl Ülfet Başer İlkokulu Müdürü Yılmaz Serttaş

Okul Müdürlerine başarı plaketi takdim edilmiştir.

İlk 20 Öğrenciyi Yetiştiren Öğretmenler (Alfabetik Sırayla)

Ahmet Karaşahin 100. Yıl Ülfet Başer İlkokulu Öğretmeni

Aynur Taş 75. Yıl İlkokulu Öğretmeni

Aysel Doğan Ersular İlkokulu Öğretmeni

Ayşe Katmakaya Yazıhüyük Gazi İlkokulu Öğretmeni

Bilal Namlı 20 Temmuz İlkokulu Öğretmeni

Cumhur Demirsoy Altınyıldız İlkokulu Öğretmeni

Elif Remziye Arık Kaymaklı İlkokulu Öğretmeni

Emel Çakır 19 Mayıs İlkokulu Öğretmeni

Esme Uzun Derinkuyu 24 Kasım İlkokulu Öğretmeni

İlyaz Aydın Turgut Akdevelioğlu İlkokulu Öğretmeni

Meral Onaylı Ayhan Ertürk İlkokulu Öğretmeni

Mustafa Aydalga Altınyıldız İlkokulu Öğretmeni

Nesibe Çavdar Turgut Akdevelioğlu İlkokulu Öğretmeni

Neval Gönenbaba Altınyıldız İlkokulu Öğretmeni

Pembe Yazılı 19 Mayıs İlkokulu Öğretmeni

Ramazan Tıpırdamaz Bahçelievler 100.yıl İlkokulu Öğretmeni

Sibel Özdil Altınyıldız İlkokulu Öğretmeni

Songül Aktürk Özkonak Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu Öğretmeni

Yeşim Ceylan Mustafa Çalışkan İlkokulu Öğretmeni

Yılmaz Özdemir 20 Temmuz İlkokulu Öğretmeni

Yurtay Ekiz Gülşehir Karavezir İlkokulu Öğretmeni

Bireysel derece yapan ilk 20 öğrenciyi yetiştiren elleri öpülesi değerli öğretmenlere başarı plaketi takdim edilmiştir.

Devlet Okullarından İlk 20 Dereceyi Elde Eden Öğrenciler

İl 4.´sü Elif Parlak

İl 5.´si Çağan İçöz

İl 6.´sı Furkan Yerlikaya

İl 7.´si Berat Arık

İl 8.´si Dilek Özkan

İl 9.´su Emin Elmacı

İl 10.´su Doğan Akbaş

İl 11.´si Eren Ekiz

İl 12.´si Reyyan Korkmazer

İl 13.´sü Berke Kolutek

İl 14.´sü Furkan Aslan

İl 15.´si Efe Yılmaz

İl 16.´sı Mustafa Alp Öncü

İl 17.´si Gamze Çifçibaşı

İl 18.´si Sami Menevşe

İl 19.´su Kağan Efe Tatlı

İl 20.´si Emir Mazak Ve Zeynep Naz Sağlam

Öğrencilere plaket, başarı belgesi ve 20.yıl madalyası hediye edilmiştir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumundan İlk 20 Dereceyi Elde Eden Öğrenciler

Okul 4.´sü Furkan Kuru

Okul 5.´si Sena Yulu

Okul 6.´sı Berke Şımarmaz

Okul 7.´si Balım Ada

Okul 8.´si Hikmet Ali Örtlek

Okul 9.´su Mustafa Çelik

Okul 10.´su Melek Sultan Kurt

Okul 11.´si Efe Kağan Saygılı

Okul 12.si Kerem Ölmez

Okul  13.sü Tuna Efil

Okul 14.´sü Elif Naz Çarboğa

Okul 15.´si Ömer Asaf Elmacı

Okul 16.´sı Deniz Adıgüzel

Okul 17.´si Yaren Uyan

Okul 18.´si Yağmur Kürçer

Okul 19.´su İpek Akkaya

Okul 20.´si Duru Keçeci ve Selin Ecrin Aras

Öğrencilere plaket, başarı belgesi ve 20.yıl madalyası hediye edilmiştir.

Ödül töreni sonunda günün anısına, Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Sayın Protokol Mensupları,  ödül alan öğrenci, öğretmen ve müdürlerimiz ve Altınyıldız Eğitim Kurumlarımızın değerli kurucuları ve yöneticilerini günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ödül töreni misafirlerimize yemek ikramıyla sona ermiştir. 

Altınyıldız Eğitim Kurumları olarak, ülkenin aydınlanması ve kalkınması ile eğitimin doğrudan ilgili olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, okuyan, algılayan, sorgulayan, düşünen, muhakeme yapabilen bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz. Analitik düşünebilen yaratıcı beyinlerin, ülkemizin gelişmesinde büyük katkıları olacağına inanıyor ve bu eğitim anlayışımızı öne çıkaracak gücün, analitiğe ve matematiğe verilen önem ve değerde yattığını biliyoruz ve Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye´nin geleceğini yetiştiriyoruz.

Törenimize katılan bütün misafirlerimize teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44