Altınyıldız´da İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy´u anma programı

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda İstiklal Marşı´nın kabulünün 97.yıl dönümü kutlama programı ortaokul öğrencilerinin hazırladığı program ile kutlandı.

Altınyıldız´da İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy´u anma programı

 

Yapılan açıklama şu şekilde: Okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen tören 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Öğrencilerimizin okuduğu şiir, oratoryo ve ardından canlandırmalarla devam eden programımız öğrencilerimizin Mehmet Akif´i anlattıkları şiirlerle gösterisi ile son buldu. Program öğrencilerimiz ve misafir velilerimiz tarafından büyük ilgi gördü.

Milletimiz her dönem zorluklardan geçmiş karanlık günler yaşamış ve yaşamaya devam etmektedir. Ancak bu millet her daim karanlık günleri aydınlığa çıkarmayı başarmış ve hep başaracaktır. Bu vesile ile gerçekleştirmiş olduğumuz İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümünü kutluyor; Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u şükranla hatırlıyor, vatan uğruna canlarını vererek şahadet mertebesine erişen tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyor, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Programımızın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrencilerimize,5.Sınıflar zümresi Matematik Öğretmeni Gökhan Metin, Türkçe Öğretmeni Gamze Delipoyraz, Matematik Öğretmeni Rukiye Nur Karacan, Fen Bilimleri Öğretmeni Bahar Benzer, İngilizce Öğretmeni Emrah Kamacı, Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Tamer Serdar Gözüm, Müzik Öğretmenimiz  Sezgi Ceylan, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Canan Yüncü´ye teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER