Altınyıldız’da LGS sevinci

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Asyanur Namlı, resmi olmayan sonuçlara göre sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.’liği elde etti.

Altınyıldız’da LGS sevinci

5 Haziran Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Asyanur Namlı, resmi olmayan sonuçlara göre tüm soruları doğru yaparak Türkiye 1.’liği elde etti.

1 yanlış ile Enes Utku ve Melih Biçkes, 2 yanlış ile Semih Uğur ve Doruk Aytunç Pehlivan, 3 yanlış ile Emin Elmacı ve Doğan Akbaş, 4 yanlış ile Arzum Beril Göncü ve Furkan Yerlikaya, 5 yanlış ile Berat Arık ve Ömer Çetin şeklinde devam eden sınav sonuçlarının ardından Kurum Müdürü Mehmet Eravcı yaptığı açıklamada; “Sınavın ismi değişse de, başarının ismi yine Altınyıldız İlköğretim Kurumu olmuştur. Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne ortaöğretime geçiş sınavlarında 61 Türkiye 1.’liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.’si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

Mezun ettiği bin 100 öğrencisini Fen Lisesine, 680 öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2022 LGS sınavı yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir. Öğrencilerimizi 2022 LGS sınavlarına hazırlayan fedakâr öğretmenlerimize, bizlere desteklerini esirgemeyen saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93