Altınyıldız’da Mart ayı ödül töreni yapıldı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Mart ayı içerisinde yapılan yarışma ve turnuvalarda dereceye girenler için ödül töreni yapıldı.

Altınyıldız’da Mart ayı ödül töreni yapıldı

Yapılan açıklama şu şekilde: “Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerimizden Mart ayı içerisinde yapılan yarışma ve turnuvalara katılıp okulumuzu temsil eden ve yine aynı ay içerisinde okul içi ve dışı davranışları ile örnek öğrenci, örnek sınıf ve temiz sınıf seçilen öğrenci ve sınıflarımız için ödül töreni yapıldı.

Yapılan etkinliklerde:

• Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 2-3 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Spor Tırmanış Küçükler ve Gençler Türkiye Şampiyonası yarışmasında öğrencilerimiz

Mustafa Sacit Sümer, Türkiye 1.si

Bahadır Kağan Kart, Türkiye 2.si olmuştur

• Gençlik Spor Bakanlığı Ve Okul sporları federasyonunun düzenlediği okullar arası basketbol müsabakalarında Altınyıldız İlköğretim Kurumu Yıldız Kız basketbol Takımımız Nevşehir şampiyonu olmuş ve Kırşehir'de düzenlenene grup müsabakalarında ilimizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmişlerdir.

• 2-3 Mart 2019 tarihlerinde Burdur’da düzenlenen okullar arası Taekwondo bölge turnuvasında öğrencimiz

Bahattin Batuhan Baş, bölge birinciliği elde etmiştir.

Ayrıca Öğrencimiz Bahattin Batuhan Baş 20-22 Nisan tarihlerinde Konya’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılacaktır, kendisine başarılar diliyoruz.

• Nevşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğünün 2018-2019 okul sporları faaliyetleri programında yer alan yıldız erkekler futbol il birinciliği müsabakalarında Altınyıldız İlköğretim Kurumu Yıldız Erkek Futbol takımı grup ve yarı final maçlarını kazanarak 3’lü final grubuna yükselmiştir.

• Nevşehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen okul sporları il şampiyonasında Yıldız Erkekler Masa Tenisi takımımız İl İkincisi olmuştur.

• Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü anısına düzenlenen ortaokullar arası şiir yarışmasında öğrencimiz

 Melih Utku Yağcı, İl İkincisi olmuştur.

• TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına başvurarak, 25-28 Mart tarihlerinde Kayseri'de projesinin sergilenmeye hak kazandığı öğrencimiz Orhan Yiğit Er’i tebrik ediyoruz.

• 22-24 Mart 2019 tarihlerinde Mersin’de gerçekleşen Türkiye Arena Uzun Kulvar 13-14 yaş yıldız erkekler Yüzme Şampiyonası ve Milli takım Seçmelerinde 200 metre Kelebek stilde öğrencimiz

Kaan Civan, Türkiye Şampiyonu olmuştur.

• Güncel Sanat Dergisi her yıl uluslararası şiir ve öykü yarışmasını düzenliyor ve bu yıl ki Türkiye Geneli öykü yarışmasında 425 Öykü içerisinde Türkiye 1.si olan Nisa Karaşahin‘i tebrik ediyoruz.

ÖRNEK ÖĞRENCİLER

5. SINIFLAR

5-A

Gizem Eylül Almas

İrem Korkmaz

Asyanur Namlı

 5-B

Aykut Kurt

Melike Naz Biçkes

Alisa Yasemin Koç

5-C

Sena Yulu

Abdüssamet Çevik

Salih Arda Karuç

5-D

Hatice Ceyda Tüfekyapan

Semiha Özdemir

Hasan Talha Güzeller

5-E

Ramazan Berke Şımarmaz

Giray Akbaş

Yade Kocatmaz

6. SINIFLAR

6-A

• Beril Atak

• Ela Sezer

• Eray Sınıksaran            

6-B

• Ceren Naz Çiçek

• Enes Mert Cerit

• Mustafa Mert Özdemiroğlu

6-C

• Eylül Yıldız

• Zeynep Çavuşoğlu

• Muhammed Emir Öncül

• Yiğit Karataş

6-D

• Salih Pamukcu

• Elif Naz Topaloğlu

• Utkan Akar

• Arda Aldağ

6-E

• Bennu Yaren Ay

• Defne Kaçak

• Nur Elif Aktürk

7.SINIFLAR

7-A

• Eylül Altunç

• Sait Altuner

• Zeynep Nuray Kamış

7-B

• Esmanur Katmakaya

• Kürşat Güney

• Aybike Battal

7-C

• Berra Nazire İnanan

• Yunus Efe İçli

• Semanur Can

7-D

• Elif Ülgen

• Merve Ecrin Erzi

• Berkant Taha Pamukçu

7-E

• Şevval Tutak

• Ceren Nur Duran

• Simay Ölmez

7-F

• Eylül İpek Öksüz

• Tuğra Taşpınar

• Ömer Talha Kaya

8.SINIFLAR

8-A

• Zuhal Atsak

• Elif Sudem Birgül         

8-B

• İkra Nur Demir

• Sena Altuner

• Yağmur Yüzer

8-C

• Beril Koç

• İrem Gündüz

• Gizem Derecik

8-D

• İrem Güler

• Burak Aydın

• Elida Yorgan

8-E

• Berfe Özaydın

• Alperen Akbudak

• Mehmet Elma

8-F

• Azra Elma

• Yağmur Şimşek

• Fuat Gültekin

Okulumuzu yarışmalarda ve müsabakalarda temsil edip bizleri gururlandırdıkları için, örnek öğrenci seçilen öğrencilerimize davranışlardan ötürü, müsabakalarda şampiyonluk için mücadele veren öğrencilerimize ve onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 13:58
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER