Altınyıldız’da Milli Mücadele Ruhu

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 6.sınıf öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümü ve Milli marşımız olan İstiklal Marşı’nın 99. yıl dönümü ile Mehmet Akif Ersoy’u anmak için milli mücadele ruhunu yansıtan program düzenlendi.

Altınyıldız’da Milli Mücadele Ruhu

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen program, 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin hazırladığı Çanakkale savaşlarını anlatan gölge gösterisi ve İstiklal Marşı oratoryosunun ardından askerler için yazılan türkülerin seslendirilmesiyle program son buldu.

18 Mart Çanakkale Zaferi esnasında Büyük Türk Milletinin bağımsızlığı ve bekası için şahadet mertebesine erişmiş tüm vatan evlatları 6.sınıf öğrencilerinin hazırladığı program ile anıldı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumundan yapılan açıklamada; “Bugün,105 yıl önce vatanımızı işgal, izzetimizi zelil etmek amacıyla birleşen yedi düvelin, bütün güç ve imkânlarıyla yaptıkları saldırılara karşı, şehadetleri dinin temeli olan ezanın, bu gök kubbede ilelebet yankılanması için yüz binlerce can vererek kazandığımız Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü. Vatan, millet, istiklal ve istikbal için seve seve can veren şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Milletimiz her dönem zorluklardan geçmiş karanlık günler yaşamış ve yaşamaya devam etmektedir. Ancak bu millet her daim karanlık günleri aydınlığa çıkarmayı başarmış ve hep başaracaktır. Bu vesile ile gerçekleştirmiş olduğumuz İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümünü kutluyor; Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u şükranla hatırlıyor, vatan uğruna canlarını vererek şahadet mertebesine erişen tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyor, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Programın hazırlanmasında emeği geçen 6.sınıf öğrencilerimize ve öğretmenlerimize bize bu milli mücadele ruhunu tekrar hatırlattıkları için teşekkür ediyoruz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100