Altınyıldızlı LGS Türkiye 1.si İstanbul ARGEM’de

2018-2019 öğretim yılında yapılan Liselere Giriş Sınavında (LGS) Türkiye 1.si olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Gökay Nuray, ARGEM (İstanbul Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama) Lisesini kazandı.

Altınyıldızlı LGS Türkiye 1.si İstanbul ARGEM’de

Yapılan açıklama şu şekilde; Altınyıldız İlköğretim Kurumu LGS Türkiye ve Nevşehir 1.si öğrencimiz Gökay Nuray ARGEM (İstanbul Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama) lisesini kazandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu LGS Türkiye ve Nevşehir 1.si öğrencimiz Gökay Nuray bu yıl katıldığı Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatlarında Türkiye 9.su, Türk Beyin Takımı Olimpiyatlarında Türkiye 11.si (Temmuz ayında yapılacak olan Dünya Beyin Takımı seçmelerine katılmaya hak kazanmıştır.) olmuştur.

Öğrencimiz Gökay Nuray’a İstanbul’da katıldığı Araştırma Ve Geliştirme Merkezi (ARGEM) mülakata kalan 40 öğrenci arasında olmuş ve bu 40 öğrenciden seçilen 15 erkek öğrenci arasına girmiştir.  ARGEM (İstanbul Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama) Lisesi Türkiye’nin seçilmiş en iyi 30 öğrencisini alarak eğiten, İstanbul’da 5 ayrı üniversite ile işbirliği yapan, 14 dil laboratuvarı, 12 bilim atölyesi, 3 Fen Laboratuvarı, 1 yapay zeka laboratuvarı, 3 Müzik atölyesi,3 Resim atölyesi bulunan Türkiye’deki tek devlet okuludur.

2018-2019 öğretim yılında yapılan Liselere Giriş Sınavında (LGS) Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Gökay Nuray 500 tam puan alarak Türkiye 1.si olmuştur. Nevşehir'in yıllardır en başarılı okulu olan toplamda 61 Türkiye birinciliği kazanan Altınyıldız İlköğretim Kurumu LGS sonuçlarına göre;

20 Altınyıldızlı Öğrenci Yüzde 1’lik

31 Altınyıldızlı Öğrenci Yüzde 2’lik

40 Altınyıldızlı Öğrenci Yüzde 3’lük

74 Altınyıldızlı Öğrenci Yüzde 10’luk

dilimde yer alarak, Galatasaray Lisesi, Altınyıldız Fen Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Ankara Fen Lisesi, İzmir Fen Lisesi, İstanbul Atatürk Fen Lisesi, Kayseri Fen Lisesi, İstanbul Kabataş Lisesi, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi, Nevşehir Fen Lisesi gibi Türkiye’nin en başarılı okullarına girmeye hak kazanmıştır.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER