Altınyıldızlı Minik Yüreklerin Kızılay Sevgisi

29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelinde kutlanan Kızılay Haftası kapsamında geleceğin büyüklerine Kızılay tanıtıldı.

Altınyıldızlı Minik Yüreklerin Kızılay Sevgisi

Altınyıldız Anaokulu'nun minikleri Kızılay’ın faaliyetlerini görev alanlarını öğrendiler.

Yapılan açıklama şu şekilde: “Okulumuzda yapılan etkinlikte öğrencilerimiz okul bahçemize gelen ambulansta gözlem yapma imkanı yakaladılar. Ambulansta bulunan acil durum ekipmanlarını nasıl müdahale edildiği hakkında görevli personel tarafından bilgi verildi. Acil durumlarda hangi numarayı aramamız gerektiğini çocuklarımıza hatırlatıldı. Bahçemizde hazırlanan Kızılay çadırında ise Kızılay’ın zor durumlarda afet ve kazalarda insan sağlığının korunması için nasıl yardıma koştukları ne gibi çalışmalarda bulundukları hakkında öğrencilerimize, öğretmenlerimiz tarafından kısa bilgiler verildi.

Medeniyet değerlerimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, dayanışma kültürünün gösterisi olan Türk Kızılay’ının kurulduğu tarihten itibaren görevini son derce başarılı ve çalışmalar yaparak devam ettirdiği, sadece Türk toplumunu değil dünyada zorda olan her insana el uzatıldığına değinilerek bir kez daha Türkiye Cumhuriyetinin medeniyet değerleri ile ne kadar büyük bir ülke olduğu çocuklarımıza anlatıldı.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER