Altınyıldızlı öğrenciler Türkiye finallerinde

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Mart ayında yapılan Ulusal Tales Matematik Olimpiyatlarında Türkiye finallerine kaldı.

Altınyıldızlı öğrenciler Türkiye finallerinde

 

Yapılan açıklama şu şekilde: Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Mart ayında yapılan Ulusal Tales Matematik Olimpiyatlarında 1 öğrencimiz Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Oyun 2018´de ise 2 öğrencimiz Türkiye finallerine kalmaya hak kazanmışlardır.

Tales Matematik finale kalan öğrencimiz;

Fuat Altıok

Türkiye Zeka Vakfı Oyun 2018 finale kalan öğrencilerimiz;

Fuat Altıok

Doğukan Baran Taş

Altınyıldız İlköğretim Kurumu eğitimde yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile matematik zekalarını ön plana çıkaran,  Doğanın dili tüm akademik branşların temelini oluşturan matematik biliminin sevdirilmesini ve özendirilmesini, ulusal düzeyde ortak bir matematik kültürünün oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, yaratıcı matematik düşünce sistemlerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla yapılan Ulusal düzeyde düzenlenen Tales matematik yarışmasına ve Türkiye Zeka Vakfı Oyun 2018 katılmış ve 3 öğrencisi finallere kalmıştır.

5 Mayıs ve 13 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak finallere katılmaya hak kazanan öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyor finallerde başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93