Altınyıldızlı Yavru TEMALAR tohumları toprakla buluşturdu

Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu Yavru TEMA Öğrencileri Genç TEMA Kapadokya Üniversitesi öğrencileri ile 1000’den fazla badem ve meşe tohumunu Nevşehir ‘de toprakla buluşturdu.

Altınyıldızlı Yavru TEMALAR tohumları toprakla buluşturdu

Altınyıldız Kurumu 60 Yavru TEMA, 40 Kapadokya Üniversitesi Genç TEMA ile el ele Nevşehir Güvercinlik Köyü Güvercinlik Tepesinde Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğünün katkılarıyla “Erozyonla Mücadele Haftası Farkındalık Etkinlikleri” kapsamında badem tohumu ve meşe palamutlarının ekimini gerçekleştirdi.

Etkinlik öncesi katılan öğrencilere Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından şapka ve tohumlu kalemler hediye edildi.

TEMA Nevşehir Temsilcisi Arda Çakır, Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı ve Özel Altınyıldız Kurumu TEMA Gönüllüsü öğretmenler hatıra fotoğrafı çektirerek etkinliği tamamladı.

Yapılan açıklamada; “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız yeşil bir Türkiye ve Nevşehir için “Fidanlar, fidanlarla büyüyor” sloganıyla gerçekleştirdikleri etkinliğe verdikleri destekten dolayı öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize TEMA Nevşehir yetkililerine, Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” denildi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER