Altınyıldızlıdan Satranç Türkiye 2.liği

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 6.sınıf öğrencisi İpek Barış, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Türkiye Geneli yapılan Satranç Turnuvasında Türkiye 2.si oldu.

Altınyıldızlıdan Satranç Türkiye 2.liği

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 6.sınıf öğrencisi İpek Barış, Türkiye Satranç Federasyonu tarafından yapılan Türkiye İş Bankası Satranç Turnuvasında kızlar bireysel 12 yaş altı kategorisinde Türkiye 2.si oldu.

Yapılan açıklamada; “Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak satranç sporunun öğrencilerimize planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavrattığının, kişiliğini ve karakterini olumlu yönde etkilediğini ve geliştirdiğini, "Kendine güven" duygusunu aşıladığını. Başarısızlıklar karşısında yılmamayı, başarı için daha da çok çalışmanın gerekli olduğunu öğrettiği bilinciyle satranç derslerimize 1.sınıftan itibaren başlamakta ve bu sporda öğrencilerimizin yetişmesi ve kendilerini geliştirmeleri için gerekli bütün imkanları sağlamaktayız.

Öğrencimizi, yetiştiren öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor, öğrencimize başarılarının devamını dileriz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER