Altınyıldızlılar TALES Matematik Türkiye finallerinde

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Ulusal TALES Matematik Olimpiyatları Türkiye finallerine katıldı.

Altınyıldızlılar TALES Matematik Türkiye finallerinde

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Mart ayında öğrencilerin matematik derslerinde edindikleri becerilerin ulusal düzeyde sergilenmelerini sağlamak, matematik bilgi ve seviyesini yaygınlaştırmak amacıyla yapılana Ulusal TALES Matematik Olimpiyatlarında Türkiye finalisti olmaya hak kazanmışlardı. Bu hafta yapılan sınavlar ile final sınavlarını tamamladılar.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu eğitimde yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile matematik zekalarını ön plana çıkaran, doğanın dili tüm akademik branşların temelini oluşturan matematik biliminin sevdirilmesini ve özendirilmesini, ulusal düzeyde ortak bir matematik kültürünün oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, yaratıcı matematik düşünce sistemlerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla yapılan Ulusal düzeyde düzenlenen TALES Matematik yarışmasında;

4.sınıf öğrencimiz Çınar Doruk Karaca

4.sınıf öğrencimiz Ömer Aras Bilhan

6.sınıf öğrencimiz Berkay Nuray

6.sınıf öğrencimiz Esilanaz Üğüten

8.sınıf öğrencimiz Zişan Çiftçi

8.sınıf öğrencimiz Duru Parmaksız Türkiye finalisti olmuşlar, bu hafta yapılan sınavlarda ilimizi ve okulumuzu temsil etmişlerdir.

Bizleri onurlandıran bu başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER