Altınyıldızlılar Türk Zeka Vakfı Türkiye finallerinde

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Zekâ Oyunları Yarışmasında Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Altınyıldızlılar Türk Zeka Vakfı Türkiye finallerinde

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri İpek Barış, Berkay Nuray, Fuat Altıok, Çağan İçöz, Doruk Aytunç Pehlivan ve Emin Elmacı Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Zekâ Oyunları Yarışmasında 1.basamak eleme sınavını ve 2. basamak yarı finallerini geçerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden İpek Barış, Berkay Nuray, Fuat Altıok, Çağan İçöz, Doruk Aytunç Pehlivan, Emin Elmacı 1996 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK’ın da katkılarıyla Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Zekâ Oyunları Yarışmasının 1.basamak eleme sınavı ve 2.basamak yarı final sınavlarını geçerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Düşünme becerilerini geliştirmeyi, çevrelerini daha iyi algılayabilmelerini ve sorunlar karşısında daha nitelikli çözümler üretme yeteneklerini arttırmayı hedefleyen zeka oyunlarının katkılarıyla, düşünen ve üreten öğrencilerimizle “Bilgi Toplumu” olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi ile velilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 11:35
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER