Altınyıldızlılar Türkiye Finallerinde

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Türkiye 26. Zeka Oyunları Yarışması finallerine katılmaya hak kazandı.

Altınyıldızlılar Türkiye Finallerinde

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Berkay Nuray, Çağan İçöz, Fuat Altıok ve İpek Barış 1. basamak eleme sınavı ve 2. basamak yarı finalleri geçerek Oyun 2021 Türkiye 26. Zeka Oyunları Yarışması Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Berkay Nuray, Çağan İçöz, Fuat Altıok ve İpek Barış 1996 yılından beri, Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK’ın da katkılarıyla Türkiye Zeka Vakfı tarafından düzenlenmekte olan Türkiye Zekâ Oyunları Yarışmasının,1. basamak eleme sınavı ve 2. basamak yarı final sınavlarını geçerek önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Oyun 2021 Türkiye 26. Zeka Oyunları Yarışması Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı; “Düşünme becerilerini geliştirmeyi, çevrelerini daha iyi algılayabilmelerini ve sorunlar karşısında daha nitelikli çözümler üretme yeteneklerini arttırmayı hedefleyen zeka oyunlarının katkılarıyla, düşünen ve üreten öğrencilerimizle ‘Bilgi Toplumu’ olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.  Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi, velilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER