Altınyıldızlılar Uluslararası Matematik Olimpiyatı Türkiye finalisti

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri 24 Ocak 2021’de düzenlenecek olan Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatları Türkiye finallerinde Nevşehir’i ve Altınyıldız Koleji’ni temsil edecek.

Altınyıldızlılar Uluslararası Matematik Olimpiyatı Türkiye finalisti

Altınyıldız Koleji’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri aynı anda 403 sınav merkezinde, 81 ayrı şehirde, 2 bin 540 okulda, 120000’den fazla öğrencinin katılımıyla yapılan Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatlarına katılmışlar ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmışlardı. Öğrencilerimiz 24 Ocak 2021’de final sınavlarına girip ilimizi ve okulumuz temsil edeceklerdir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri

- İpek Barış

- Yarkın Feralan (Nevşehir Bilim Sanat Merkezi üzerinden yarışmaya katılmıştır)

- Rüya Cüce (Nevşehir Bilim Sanat Merkezi üzerinden yarışmaya katılmıştır)

- Berkay Nuray

- Emin Elmacı

- Berat Arık

- Fuat Altıok

- Mert Ali İşçitürk

- Yiğit Efeoğlu

- Emek Küfeciler

- Doruk Çakmak

- Duru Parmaksız, Türkiye finallerine katılıp ilimizi ve okulumuzu temsil edeceklerdir.

Kanguru Matematik Yarışması

Kanguru Matematik Sınavı, Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneğine bağlı olarak 80 ülkede uygulanıyor. “Kanguru Matematik Sınavı” da her yıl 6 milyon civarı katılan öğrenci sayısıyla önemli bir matematik yarışmasıdır. Her yaştan (7-18) öğrencinin 6 farklı kategoride katılabileceği Kanguru sınavı kategorilere göre 24- 30 arası sorudan oluşmakta ve sınav 75- 90 dakika sürmektedir. Kanguru sınavında sorular öğrencilerin ilgisini çekecek, günlük hayatla bağlantılı ve hatta eğlencelidir. Böylelikle öğrencilerin kafasında yer etmiş olan “matematiğin zor ve sıkıcı” olduğu yönündeki fikirlerini değiştirmeyi, matematiği öğrenciler arasında daha popüler hale getirmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimiz ile velilerimizi tebrik ediyor, final sınavlarında başarılar diliyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER