Altınyıldızlılara ulusal bilim uygulamaları yarışması daveti

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri başarılarıyla fark oluşturmaya devam ediyor.

Altınyıldızlılara ulusal bilim uygulamaları yarışması daveti

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri, Türkiye çapında düzenlenen ulusal Matematik olimpiyatlarında aldıkları Türkiye dereceleri ile ulusal düzeyde düzenlenecek olan bilim uygulamaları sınavına katılmaya hak kazandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu, eğitim yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile fen zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup aklın ve bilimin aydınlık dünyasında yol gösterici bir ışık olabilmek amacıyla ulusal düzeyde düzenlenen MATBEG yarışmasına katıldı.

MATBEG yarışmasına katılan öğrencilerden; İpek Barış yüzde 1'lik dilim Türkiye 1.si, Çınar İçöz yüzde 1'lik dilim Türkiye 1.si, Esila Naz Üğüten yüzde 1'lik dilim Türkiye 1.si, Ömer Çetin yüzde 1'lik dilim Türkiye 1.si, Ömer Aras Bilhan yüzde1'lik dilim Türkiye 1.si, Berat Arık yüzde 2'lik dilim Türkiye 2.si ve Soley Ece İlleez yüzde 2'lik dilim Türkiye 2.si oldu ve ulusal düzeyde düzenlenecek olan bilim uygulamaları sınavına girmeye hak kazandı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı; “Öğrencilerimizin böylesine başarılı sonuçlar alması bizleri son derece mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye’nin Geleceğini Yetiştiriyoruz sloganıyla çıktığımız bu yolda öğrencilerimizin Ulusal Düzeyde yapılan bu yarışmalarda Türkiye dereceleri alması bizlerin geleceğe daha umutla bakmasını sağlamaktadır. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyor sınavlarında öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER