Altınyıldızlıların TÜBİTAK başarısı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında önemli başarı sağladı.

Altınyıldızlıların TÜBİTAK başarısı

Altınyıldız’dan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri TÜBİTAK Tarafından Düzenlenen 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına tamamı özgün projelerle ile müracaatlarını gerçekleştirmişlerdir.

Nevşehir genelinde 9 projenin katılacağı Kayseri Bölge sergisine 3 tanesi Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinin olmuştu. Öğrencilerimiz jüri sunumları online olarak yapmışlar ve biyoloji dalında sunum yapan Oğuz Vıcıl Kayseri bölge 1.si, Nevşehir Bilim Sanat Merkezinde projelere katılan Bahadır Kağan Kart bölge 1.si olurken tarih dalında sunum yapan Gizem Eylül Almas ve Efe Kağan Saygılı bölge 2.si olmuşlardı.

Öğrencilerimiz Oğuz Vıcıl ve Bahadır Kağan Kart pandemi şartlarından dolayı yüz yüze yapılamayan Türkiye finali sunumlarını gerçekleştirmişler ve Türkiye Finallerinde ilimizi ve okulumuzu temsil etmişlerdir.

ÖĞRENCİNİN

ADI SOYADI

PROJENİN

ADI

PROJENİN

ALANI

OĞUZ VICIL

SOKAK KÖPEKLERİNDEKİ KİSTİK HİDATİDOZ HASTALIĞINDAN KORUNMAYI SAĞLAYACAK SİSTEM

BİYOLOJİ

GİZEM EYLÜL ALMAS

EFE KAĞAN SAYGILI

TARİHİ KARAKTER ÖĞRETİMİNDE OYUN YÖNTEMİNİN KULLANILMASI;

'ATANI BUL' OYUNU ÖRNEĞİ

TARİH

BAHADIR KAĞAN KART

NEVŞEHİR BİLİM SANAT MERKEZİ

RENK KÖRLERİ İÇİN RC TRAFİK SİNYALİZASYON SİSTEMİ

TEKNOLOJİ-TASARIM

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu projelerde temel amacımız, bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak bu projelerde temel amacımız, bilim kültürünü geniş kitlelere yaymak, toplumda bilime olan ilgiyi arttırmak, özellikle çocukları ve gençleri tüm bilim alanlarında çalışma yapmaya özendirmektir. Ayrıca öğrencilerimizin zekâ gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin bilimsel yöntem süreçlerini kullanabilecekleri projeler hazırlayarak çevrelerinde karşılaştıkları problemlere çözüm yöntemleri geliştirmelerini sağlamak amacıyla hazırladıkları bu projeleri genele yaymak en önemli hedeflerimiz arasındadır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak öğrencilerin gelişiminde bilimin katkısının vazgeçilmezliğine inanan bir kurum olarak bünyemizde bulunan alanında uzman öğretmenlerle Fen Bilimleri laboratuvarı, 3 Boyutlu Sınıf kullanarak, Bilim Gezileri yaparak büyüyen, yürüyen, üreten Türkiye’nin yarınlarının gerçek sahipleri olarak, araştıran, geliştiren proje ortaya koyan öğrenci yetiştirmek en büyük gayemizdir.”

Aklın ve Bilimin Işığında Türkiye'nin Geleceğini yetiştirmeye devam ediyoruz. TÜBİTAK Araştırma Projelerinde Türkiye derecelerine ve bölge derecelerine sahip olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak projelerde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ve teşekkür ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER