Atatürk Ortaokulundan “Avrupa’nın Genç Tarihçileri” projesinde büyük başarı

Nevşehir Atatürk Ortaokulu, Avrupa Birliği Erasmus+ Ka229 Stratejik Okul Ortaklığı Projeleri kapsamında kabul edilen Young Histories Of Europe “Avrupa’nın Genç Tarihçileri” isimli proje kapsamında yurt dışındaki proje ortaklarını Nevşehir’de ağırlayacak.

Atatürk Ortaokulundan “Avrupa’nın Genç Tarihçileri” projesinde büyük başarı

İtalya (Taranto), İspanya (Barselona), Portekiz (Porto) ve Yunanistan (Corfu) ve Malta (Viktorya) ülkelerinden okullarla birlikte hazırlanan ve 2 yıl sürecek olan proje kapsamında ilerleyen günlerde proje ortağı ülkelerden öğretmen ve öğrenciler Nevşehir Atatürk Ortaokulu’na gelerek çeşitli çalışmalarda bulunacak.

Atatürk Okrtaokulu heyeti İtalya’da

Projenin ilk ayağında Nevşehir Atatürk Ortaokulu, Avrupa Birliği Erasmus+ Ka229 Stratejik Okul Ortaklığı Projeleri kapsamında kabul edilen Young Histories Of Europe (Avrupa’nın Genç Tarihçileri) isimli proje kapsamında ilk toplantısına katılmak üzere öğrenci ve öğretmenleriyle İtalya’nın Taranto şehrine gittiler.

Taranto şehrinde proje ortağı okulda proje toplantılarına katılan öğretmen ve öğrenciler proje ortağı okullardan toplam 6 ülkeden 18 öğretmen ve 30 öğrenci ile başarılı çalışmalarda bulundu.

Öğretmen ve öğrenciler farklı eğitim istemlerini yerinde inceleme ve gözlemleme fırsatı da yakaladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">