BİLSEM Nevşehir’i Ankara’da temsil ediyor

Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Alperen Çetin, Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Türkiye finallerine “Biyoloji Öğretiminde Kodlama ile Etkileşimli Uygulamalar” projesi ile katılmaya hak kazandı.

BİLSEM Nevşehir’i Ankara’da temsil ediyor

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Türkiye finallerine Nevşehir’den Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Alperen Çetin, Biyoloji Öğretmeni Mahbup Ela Yalçın danışmanlığında hazırlamış olduğu “Biyoloji Öğretiminde Kodlama ile Etkileşimli Uygulamalar” projesi ile katılmaya hak kazandı.

Merkez Müdürü Ahmet Emre Ergin, “25 - 28 Şubat 2019 tarihlerinde Kayseri ilinde gerçekleşen 50. Lise Öğrencileri Arası Araştırmaları Proje Yarışması Bölge Sergisi’nde Nevşehir BİLSEM olarak Biyoloji alanında bölge 1.liği, Tarih alanında ise bölge 3.lüğü başarılarını elde ettik. 8 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finallerinde ilimizi temsil edecek tek proje olan “Biyoloji Öğretiminde Kodlama ile Etkileşimli Uygulamalar” isimli proje için öğrencimiz Alperen Çetin’e ve Biyoloji Öğretmenimiz Mahbup Ela Yalçın’a başarılar diler, Türkiye dereceleri ile ilimize dönmelerini temenni ederiz” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER