“Değerli Öğretmenim” projesi eğitim semineri düzenlendi

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı işbirliği ile "Değerli Öğretmenim" projesi kapsamında "İleri Düzeyde Sosyal Girişimcilik" semineri verildi.

“Değerli Öğretmenim” projesi eğitim semineri düzenlendi

Ahiler Kalkınma Ajansı Konferans Salonu'nda gerçekleşen eğitim beş gün boyunca sürdü. İleri Düzeyde Sosyal Girişimcilik" seminerine il merkezinde ve ilçelerde çalışan 504 eğitim yöneticisi ve öğretmen katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, eğitimin gerçekleştirilmesine yönelik memnuniyetini dile getirerek katkılarından dolayı Anadolu Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.

Beş gün boyunca devam eden eğitimlerde; ileri düzey sosyal girişimcilik içerik, literatür tanımlar, farklar, sosyal inovasyon, tarihte sosyal girişimciler, bizim tarihimizde sosyal girişimciler, günümüzde sosyal girişimciler, ülkemizde sosyal girişim örnekleri, sosyal girişimciliğin faydaları, sosyal girişimciliğin yasal çerçevesi, takım çalışması nedir, nasıl gerçekleştirilir?, sorun analizi nedir, nasıl yapılır, proje gruplarının ve proje fikirlerinin oluşturulması ve sunulması konularında eğitim yöneticileri bilgilendirildi.

Eğitim semineri, katılımcılara "Katılım Belgesi" verilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">