“Değerli Öğretmenim” projesi eğitimleri devam ediyor

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Vakfı işbirliği ile "Değerli Öğretmenim" projesi kapsamında öğrenci ve öğretmen eğitimleri devam ediyor.

“Değerli Öğretmenim” projesi eğitimleri devam ediyor

Bu kapsamda Nevşehir Merkez, Acıgöl, Ürgüp ve Derinkuyu'da görev yapan öğretmenlere yönelik "Sosyal Girişimcilik" ve "İnovasyon" eğitimlerinin yanı sıra lise öğrencilerine yönelik "Sosyal Girişimcilik" eğitimleri düzenlendi.

Eğitimde; inovasyonun tanımı, değişime ayak uydurmak ve rekabet içinde kaybolmamak için yenilenmenin önemi, inovasyon süreci, strateji belirleme ve geliştirme, Ar-Ge çalışmalarının önemi, farklı inovasyon örnekleri ve yöntemleri ile ilgili örnekler verildi. Eğitimin sonunda öğretmenlere katılım belgesi verildi.

Eğitime katılan öğretmenler, 'İnovasyon’ eğitimlerinden oldukça faydalandıklarını, mesleki gelişimleri açısından güzel bir eğitim olduğunu ifade ettiler. Ayrıca, böyle bir eğitimi Nevşehir’de düzenledikleri için Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı'na teşekkür ederek eğitimlerin devamını beklediklerini belirttiler.5 gün süren eğitimlerde 405 öğretmen ve 500 öğrenciye eğitim verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, eğitimin gerçekleştirilmesine yönelik memnuniyetini dile getirerek katkılarından dolayı Anadolu Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.

Eğitim seminerlerinde katılımcılara "Katılım Belgesi" verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">