"Değerli Öğretmenim" projesi

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Vakfı işbirliği ile "Değerli Öğretmenim" projesi kapsamında “Yönetişim Yetkinlikleri Eğitimi” semineri verildi.

"Değerli Öğretmenim" projesi

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitimin ilk gününde Merkez İlçede görev yapan okul müdür yardımcılarına, ikinci gününde Gülşehir, Hacıbektaş ve Kozaklı’da görev yapan okul müdürlerine, üçüncü gün Acıgöl, Avanos, Derinkuyu ve Ürgüp ilçelerinde görev yapan okul müdür yardımcılarına seminer verildi.

Yönetişim Yetkinlikleri Eğitim seminerine 310 eğitim yöneticisi katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, eğitimin gerçekleştirilmesine yönelik memnuniyetini dile getirerek katkılarından dolayı Anadolu Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.

Üç gün boyunca devam eden eğitimlerde; “Okul Yönetimi, Kurum/Okul Kültürü, Kültür Yönetimi, Sistem Liderliği, Sistem Kurma, Güçlü Kişilik Özellikleri, Üstün Yönetsel Beceriler, Operasyon-Taktik ve Strateji, Takım Yönetimi ve Ekip Çalışması, Çatışma ve İletişim Yönetimi, Durumsal Liderlik Uygulaması, Yetenekleri Açığa Çıkarma, Takım Olma Aşamaları, Performans Değerlendirme ve Ödüllendirme, Eğitim Yönetimi, Yönetim Kuramları, Yönetim Süreçleri, Eğitim Yönetimin Amaçları, Yönetsel Erk” konularında yöneticilere bilgi veridi.

Eğitim semineri, katılımcılara “Katılım Belgesi” verilmesinin ardından sona erdi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER