Demir, Türkiye 1.’si İHA takımını kabul etti

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasında derece yapan Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi öğrencilerini makamında kabul etti.

Demir, Türkiye 1.’si İHA takımını kabul etti

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi Müdürü Rauf Denizler ile öğrenciler H. İbrahim İlhan, Samet Aktuğ ve Bilal Gündüz’ü makamında kabul etti.

Öğrencilerle tek tek ilgilenen Demir, öğrencilerden yarışma hakkında bilgi aldı. Takım kaptanı H. İbrahim İlhan; Danışman Öğretmenleri M. Fatih Bilgin gözetiminde bu yarışmaya hazırlandıklarını, KÖKSUNGUR adını verdikleri araçla TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması Sabit Kanat Kategorisinde 98 puan ile Türkiye 1.’si olduklarını belirtti.

İlhan, 16 - 20 Eylül 2020 tarihlerinde Gaziantep ilinde yapılacak olan TEKNOFEST' te Nevşehir’i en iyi şekilde temsil ederek dereceyle döneceklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, okul müdürünü, danışman öğretmenleri ve öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak Gaziantep ilinde yapılacak olan yarışmada başarışlar diledi ve birer hediye takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100