Demir, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti.

Demir, yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarını ziyaret etti

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Müdür Yardımcısı Murat Saltık ile birlikte Nevşehir Lisesi ve Nevşehir Anadolu Lisesi'nde üniversite sınavlarına hazırlık amacıyla açılan destekleme ve yetiştirme yaz kurslarını ziyaret etti.

Okul müdürlerinden açılan kurslar ile ilgili bilgi alan Demir , "Değerli meslektaşlarım eğitim öğretimin tatil olduğu yaz döneminde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları için açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında görev aldığınız için sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerle sınav hakkında görüşerek onlarla bir süre sohbet eden Demir; "Sevgili gençler bu sıcak yaz günlerinde daha iyi bir eğitim için okulunuzda açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılıyorsunuz, bunun için sizi kutluyorum, dedi. Planlı ve sistemli çalışan öğrencilerin başarılı olacağını, derslerde başarılı olmaları için dersi çok iyi dinlemeleri gerektiği, DYK kurslarının çok büyük bir fırsat olduğunu ve çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini, Bakanlığımızın bu konuda öğrencilerimiz için hem yaz aylarında hem de eğitim öğretim yılı süresince eğitim çalışanlarına ücret ödediğini, gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu ve bu nedenle tüm imkanlarımızı seferber ederek sizleri bir üst öğretime hazırlamak için DYK kurslarının önemli olduğunu, çok çalışmanın yanında aynı zamanda bol bol kitap okuyun" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Demir, daha sonra öğrencilerin sorularına cevapladı. Öğrencilere derslerinde başarılar dileyerek, okul yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER