Demir’den Derinkuyu Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesine ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, PISA 2022 pilot uygulamasında Nevşehir’i temsil edecek olan Derinkuyu Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Demir’den Derinkuyu Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesine ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Saltık ve Ölçme Değerlendirme Merkezi öğretmenleri ile 9-10 Haziran gerçekleştirilecek PISA 2022 Pilot Uygulamasına katılacak olan Derinkuyu Mehmet Ekmekçi Anadolu Lisesini ziyaret ederek yürütülen çalışma ve projelerle ilgili incelemelerde bulundu.

Okul Müdürü Nail Demirtaş “PISA uygulamasına ülkemizdeki diğer pilot okullarla birlikte 2005 doğumlu 53 öğrenciyle birlikte hazırız. Sınav için gerekli donanım İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlandı. Bizler öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimize gerekli bilgilendirmeleri yaptık.” dedi.           

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir’e eşlik eden Derinkuyu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel İrmak PISA 2022 Pilot Uygulaması için yapılan hazırlıkları sürecin başından beri takip ettiklerini belirterek sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması için tüm tedbirlerin alındığını ifade etti.

banner116
Milli Eğitim Müdürü Murat Demir “PISA 2022 Pilot Uygulamasının ilimizde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılan tüm çalışmalar titizlikle yürütülmüştür. Bu süreçte emek veren Derinkuyu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okulumuzun idareci ve öğretmenlerine, Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme birimine teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca destek ve katkılarını esirgemeyen Derinkuyu Belediye Başkanı Sayın Bülent Aksoy’a teşekkür ediyorum.” dedi.

PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı), Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından yapılmakta. Üçer yıllık dönemler hâlinde uygulanan, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış olduğu bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma. PISA, 2000 yılında uygulanmaya başladı. Türkiye ilk kez 2003 yılında katıldı. PISA sınav ve anket çalışmalarında öğrencilerin okuma becerileri; fen ve matematik okuryazarlığı alanlarındaki yeterliklerinin matematiğe, fen ve okuma becerilerine yönelik ilgi ve tutumlarının değerlendirilmesi yapılmakta. Bu uygulama ile eğitim sisteminin güçlü ve geliştirmeye açık yönlerinin belirlenmesine ve eğitimde kalite ve başarının yükseltilmesine katkı sağlar.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER