Geleceğin bilim adamları Altınyıldız’da yetişiyor

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi bilim şenliği başladı.

Geleceğin bilim adamları Altınyıldız’da yetişiyor

Altınyıldız Koleji bilim şenlikleri proje sergisi 8 Haziran Çarşamba günü Altınyıldız Koleji bahçesinde Genel Müdür Serhat İğdeci, Lise Müdürü Özkan Kılınç, yöneticiler, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetlilerin katılımıyla açıldı.

Bu yıl 24.’sü düzenlenen Altınyıldız bilim şenliklerinde yaklaşık 100 bilimsel proje sergilenmekte ve büyük ilgi görmekte. Proje sergisi 3 gün açık kalacak.

Her yıl daha da artan büyük bir gurur ve heyecanla kutlanan Altınyıldız Koleji bilim şenlikleri, bu yılda geçmiş yıllarda olduğu gibi birbirinden değerli başarı dolu bir eğitim ve öğretim yılının finali niteliğini taşıyor.

Altınyıldız Eğitim Kurumları kurulduğu 1998 yılından itibaren bilim şenlikleri düzenlenmekte. Şenliklerde öğrencilerin hazırladığı bilimsel projeler ile birlikte kültürel etkinlikler de yer alıyor. Altınyıldız bilim şenliklerinde öğrencilerin hazırladığı projeler gelecek yıllarda Türkiye’nin gururu olan bilim adamlarının yetişmesine vesile oluyor.

Altınyıldız Liselerinde bütün derslerde öğretim planları yapılırken derslerin uygulamaya dönük işlenmesini, öğrencilerin proje üretmelerini ve ürünlerini sergilerken özgüvenlerinin gelişimine katkıda bulunması hedefleniyor.

Bugüne kadar Altınyıldız liseliler TÜBİTAK yarışmalarında bölge birinciliği, Türkiye birinciliği, teşvik ödülü ve uluslararası proje yarışmalarında dünya ikinciliği elde etti. Altınyıldız Koleji Nevşehir’de en çok proje üreten ve derece kazanan lise oldu.

Bilim şenliğinde stantları tek tek ziyaret eden davetliler, öğrencilerin proje sunumlarına hayran kaldı. Şenliklerde Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Edebiyat, Tarih, Coğrafya, Bilişim, İngilizce ve Almanca projeleri sergileniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93