Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeline Erasmus Plus eğitimi verildi

Erasmus Plus programı AB eğitim, gençlik ve spor alanları kapsamında Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeline yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erasmus Plus eğitimi verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeline Erasmus Plus eğitimi verildi

Eğitim kapsamında Erasmus Plus hakkında tarihçe, biten ve devam eden projeler, başvuru süreci, program yapısı hakkında bilgiler verildi. Eğitimde bu modüllerin kapsamı, proje başvuruları, projelerin nasıl değerlendirildiği, uygun başvuru sahipleri, proje süresi, ortaklıklar katılımcı sayıları ve desteklenen kalemler gibi pek çok konuda bilgilendirmeler yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, projeciliğin önemine değinerek katılım sağlayan tüm personelin eğitim sonunda proje hazırlama ve yazma becerilerinin artacağını ifade etti.

Özdemir; ülkemize, Nevşehir’e ve gençlere katkı sağlayacak, farklılık oluşturacak, sürdürülebilir projeleri hayata geçirmek, çalışan personelin Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarında fonlarından yararlanabilecek düzeyde proje yazma becerilerine katkı sağlamak amacıyla böyle bir eğitimi düzenlediklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER