“Kendin yap" etkinliği düzenlendi

Nevşehir Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Dilek Sivaz, “ConsumeLessCreateMore” (Az Tüket Çok Üret) projesi kapsamında öğrencileri ile bir etkinlik başlattı.

“Kendin yap" etkinliği düzenlendi

Nevşehir Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Dilek Sivaz'ın “ConsumeLessCreateMore” (Az Tüket Çok Üret) projesinde öğrencileri ile başlattığı etkinlik, EBA sayfasında yayınladığı bu haberle yaygınlaştı. Ve yarıyıl tatili boyunca projeye dahil olan ve proje dışındaki öğrencilerin yaptıkları fotoğraflarla okulun EBA sayfasında yayınlanarak sergilendi.

Dilek Sivaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Haydi biz de tatilde DIY etkinliği düzenleyelim. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştıran uygulamalarını çokça kullanıyoruz. İhtiyacımız olan şeyleri kolaylıkla elimizin altında buluyoruz. Akıllara durgunluk verecek seviyede gelişen teknolojinin ezici üstünlüğü ile de kendimiz çok kolay yapabileceğimiz şeyleri de yapmıyoruz. Peki bu tatil sırasında tam da teknolojiden uzak kalıp basit üretken hayatımıza geri dönmek istemez miyiz?

İşte tam bu noktada “Kendin yap” İngilizce tabiri ile bizi bu basit hayata döndüren DIY (Do It Yourself) devreye giriyor. Haydi gelin kendin yap kültürü ile şu basit hayata tekrar dönelim ve yaptıklarımızı, yapılış safhalarını fotoğraflayarak EBA sayfamızda paylaşalım. İnternetteki birçok kendin yap kanalı veya büyüklerimizin yardımı ile elimizdeki malzemeleri ileri dönüşüm için kullanabiliriz. Sahip olduğumuz eşyalardan faydalanalım ve onları tekrar kullanıma kazandıralım. Böylece hem çevreye karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş olurken hem de maddi anlamda ciddi bir tasarruf sağlamış oluruz. Yeni fikirler düşünmek ve uygulamak beynimizi taze tutacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER