KMYO´DA UZAKTAN ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMİ

Kapadokya Meslek Yüksekokulu bir örgün eğitim programına devam edemeyecek durumda olan eğitmen adaylarına Çocuk Gelişimi Uzaktan Öğretim programı ile destek oluyor.

KMYO´DA UZAKTAN ÇOCUK GELİŞİMİ EĞİTİMİ

Son yıllarda gerek Milli Eğitim gerekse Aile ve Sosyal Politika Bakanlıklarının yürüttüğü bilinçlendirme faaliyetleri ve bu konuda verilen teşvikler neticesinde ailelerin, çocuklarını okul öncesi kurumlara gönderme oranları artması, okul öncesi eğitim veren kreş ve gündüz bakım evlerinin çoğalmasıyla nitelikli eğitmen ihtiyacını beraberinde getirdi.

Okul öncesi eğitim alanında yaşanan bu gelişmeler üzerine harekete geçen Kapadokya MYO, sektörde çalışmakta olan lise mezunu eğitmenler ve bir örgün eğitim programına devam edemeyecek durumda olan eğitmen adayları için Çocuk Gelişimi Uzaktan Öğretim programı açtı.

Programın teorik dersleri akşam saatlerinde uzaktan öğretim yoluyla verilecek, uygulamalar ise Ankara, Kayseri, Kırşehir ve Nevşehir´de yüksekokula ait veya anlaşmalı anaokullarında yapılacak. Mesleki eğitimin öncü kuruluşu Kapadokya MYO yetkilileri, üç yıl önce açtıkları çocuk gelişimi programını yabancı dil ve Montessori öğretim metodu eğitimleriyle desteklediklerini ve ülkemizde çocuk gelişimi eğitimine farklı bir yaklaşım sunduklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER