“Kuru laf değil, icraat üretiyoruz”

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı şehrin eğitim ile alakalı tüm sorunlarına çözüm üretme gayretinde.

“Kuru laf değil, icraat üretiyoruz”

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftçi, “Şehir merkezimize yapılması planlanan kent meydanı projesiyle alakalı kapsamlı bir rapor hazırlayarak okulların durumunu verilerle belirttik en kısa sürede şehrimizin siyasi ve bürokratlarına sunularak proje için bir yol haritası olmasını ümit ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana sahalardan aldığımız üniversite ve milli eğitim personelinin sorunlarını toplu sözleşme öncesi görüşmek ve dile getirmek için salı günü Sayın Genel Başkanımız Ali Yalçın la görüşeceğiz. Üye olan ve olmayan bütün arkadaşların sorunlarının masanın başına ileteceğiz. Göreve geldiğimizde milli eğitim müdürlüğünden talebimiz olan atama inhalarının açık ve şeffaf biçimde yayınlanması yönündeki talebimiz olumlu bulunmuş bu andan sonraki atamalar şeffaf ve herkesin görebileceği şekilde açıklanmıştır. laf değil icraat üretiyoruz. Nevşehir Eğitim-bir-sen şubesi olarak Nevşehir milli eğitim müdürlüğüne yaptığımız başvuru neticesinde 1985 ve 1999 yıllarında sicil notu 90 olanlara takdir belgesi verilir hükmüne dayanarak mağdur olan arkadaşların takdir belgesi almasının önü açılmıştır belgeler yapılan inceleme sonucu MEBBİS’e işlenecektir. Sendikacılık kuru laf üretmek değil, icraat üretmektir” dedi.

MHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
fazlı
fazlı - 4 ay Önce

sayın hocam, meslek eğitimi çok zarar gördü. bir darbe daha yemesin bina yüzünden. hocam yetki verdiğimiz kişiler bunu kişisel hırs yapmamalı yıkarak değil yaparak hizmet etmeli sizlerden bu okullara daha fazla sahip çıkmanızı bekliyoruz. kentsel dönüşüm, külliye üstü yarım kalan park, mevcut stat, eski pazar yeri alternatif çok elverişli yerler. eski hastane yeri eski karayolları yer, bitmeyen külliye camii ön kısmı vs.

nuri
nuri - 4 ay Önce

eğitim meydana kurban verilmemeli. eğitim başarı ile gündemde olmalı. ülkemizin daha öncelikli işleri var. sayın büyükler lütfen okullara dokunmayın. meslek okulları sizden istihdam alanı bekliyor.

hüseyin usta
hüseyin usta @nuri - 4 ay Önce

mezun çocuklar iş bulamıyor. biz yeni sanayi bölgesi yeni yatırımlar bekliyoruz. ağacın olduğu her yer bize park

Öğretmen Mehmet
Öğretmen Mehmet - 4 ay Önce

Başkan acaba İlimizde öğretmenlere başarı belgesi düzenleniyor mu? Var ise objektif değerlendirme kriterleri neler acaba?

Eğitimci Zeynep
Eğitimci Zeynep @Öğretmen Mehmet - 4 ay Önce

Marifet iltifata tabi imiş, ama ilimizde değil

Öğretmen Hatice
Öğretmen Hatice - 4 ay Önce

Hocam durdurun bu yanlış uygulamayı “Şehir merkezimize yapılması planlanan kent meydanı projesi" okullar yıkılıp meydan yapıldığı nerede görülmüş hocam.

SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">