“Kuruş sendikacılığından ziyade, gönül sendikacılığı yapmak hedefindeyiz”

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığının 6 aylık çalışmalarını da değerlendirdiği il divan toplantısı Ürgüp USET toplantı salonunda düzenlendi.

“Kuruş sendikacılığından ziyade, gönül sendikacılığı yapmak hedefindeyiz”

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Çiftçi ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın ve sendika temsilcilerinin de katıldığı toplantıda sendikanın genel kuruldan bu yana son altı ayda yaptığı çalışmalar da değerlendirildi.

Yemekli toplantıda konuşan Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftçi, “Genel kurulumuzdan bugüne kadar geçen süre içerisinde öncelikle umre programı düzenledik. Erciyes gezimizde üyelerimizin memnuniyeti ile tamamlandı. Temmuz ayında Balkan gezisi düzenleyeceğiz. Bu gezimize müracaatlarımız halen sürüyor. 1 Mayıs’ta Göreme’de açık kahvaltı düzenleyeceğiz. İsteyenler ATV turuna katılacak, isteyenlerse at turuna katılabilecekler. Yönetici adaylarımız için kurslar düzenlemeye devam ediyoruz. 2 bin 20’den teslim aldığımız üye sayımızı 2 bin 250’lere kadar çıkardık. Özellikle Üniversitemizde bizlere kalbini, gönlünü açan Rektörümüze bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah bu yıl yetkiyi yine alacağız ve Üniversitemizde de yetkiyi kazanan taraf olacağız.  Derinkuyu yönetimimizi, Üniversite yönetimimizi, il kadın kolları komisyonumuzu yeniden oluşturduk. Kadınlar günü ve öğretmenler gününde etkinliklerimizi yaptık. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yönetim kurulumuzda yaptığımız görev dağılımı ile alanlardayız. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Valiliğimizle bir protokol imzaladık. Nevşehir’in 2023 vizyonuna yönelik konferans, söyleşi ve paneller düzenlenecek. Bunun ilk ayağını başarıyla tamamladık. Yerel 60 firma ile indirim anlaşması yaptık. Gönül sendikacılığı yapmayı sürdüreceğiz. Kuruş sendikacılığından ziyade duruş sendikacılığı yapmaya gayret edeceğiz. Devletinin, milletinin yanında duran bir sendikacılık yapmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

MHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER