Marifet Okulu 30 Ekimde başlıyor 

Marifet Okulu, ortaokul ve lise düzeyinde öğrenim gören gençlere yönelik uygulanan bir yaygın eğitim programı. Her bir kademe için iki yıllık müfredatı bulunan program, standartları belirlenmiş mekanlarda uygulanmakta.

Marifet Okulu 30 Ekimde başlıyor 

Programın bir yıllık müfredatında 25 uygulama haftası ile birlikte kış ve yaz kampları, yıl sonu programları yer almakta. Gençlerin yaparak, yaşayarak keyifli bir şekilde öğrenmesini esas alan program, hafta sonu yarım gün şeklinde uygulanmakta.

Ortaokul çalışması, 11 – 14 yaş arasındaki gençlere yönelik, 9 – 14 kişilik gruplarda uygulanmakta. Lise çalışması, 14 – 18 yaş arasındaki gençlere yönelik, 9 – 14 kişilik gruplarda uygulanmakta.

Programın Amaçları:

Gençlerin sosyal, kültürel ve ahlaki gelişimlerine katkıda bulunmak, gençlere ailelerin de desteklediği bir arkadaş çevresi oluşturarak eğitim imkânı sağlamak, gençlerin önce kendi aralarında, sonra da diğer grup öğrencileriyle bir araya gelmelerini, birlikte hareket edebilmelerini sağlamak; böylece aralarında birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını tesis etmek, kişinin görev alan, aldığı görevi yerine getiren sorumluluk sahibi bir birey olmasını sağlamak, kişiye duygu ve düşüncelerini ifade edebilme kabiliyeti kazandırmak, rehberler vasıtasıyla çocuklara güzel örneklikler sunmak, gençlerin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olacak imkân ve etkinlikler sunmak, gençlere Kur’an-ı Kerim’i öğretmek ve okumasını bilenlerin unutmamasını sağlamak, gençlere âdab ve ilmihal konularında asgarî temel dinî bilgileri vermek.

Ortaokul Program İçeriği

Kur’an-ı Kerim, Adab Sohbetleri-İlmihal, Olay-Yorum, Tarih ve Kültür Gezileri, Kitap Okuma, Musiki, Drama, İzcilik, El Becerileri, Sanat, Sportif Etkinlikler, Kış ve Yaz Kampları, Yıl Sonu Programları.

Lise Program İçeriği

Kur’an-ı Kerim, Sosyoloji, Psikoloji, Mantık, Siyaset, Tarih Okumaları, Adab Sohbetleri-İlmihal, Olay-Yorum, Oku-Yorum, Gezi-Yorum, Proje Sunumları, Sportif Etkinlikler, Kış ve Yaz Kampları, Yıl Sonu Programları.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER