Mesleki eğitimde 1000 okul projesi sürüyor 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor" projesiyle güzel sanatlar ve meslek lisesi öğrencileri bir araya gelecek.

Mesleki eğitimde 1000 okul projesi sürüyor 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor" isimli etkinlikte Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında yer alan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ürgüp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri resim ve müzik alanlarında yarışacak.

1 Mart - 30 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri öğretmenleri rehberliğinde proje dâhilindeki meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerle iki aylık çevrim içi çalışma gerçekleştirecek. Sanatsal bilgi ve becerileri geliştirmeye yönelik bu çalışma haftada iki gün resim ve müzik alanında sanata eğilimli ve gönüllü öğrencilerle yapılacak.

Projede Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri resim ve müzik alanındaki bilgi ve deneyimlerini Meslek Lisesi öğrencilerine aktararak onların iki alanda da sanatsal ürünler ortaya çıkarmalarına destek olacak. 

Müzik eseri icrası videosu veya plastik sanatlar ürünü (heykel, seramik vs.) şeklinde ortaya çıkacak olan eserler çevrim içi platformlarda sergilenecek. Sergilenen ürünler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulacak seçici kurul tarafından 3 Mayıs - 7 Mayıs 2021 tarihleri arasında değerlendirilip dereceye girenler belirlenecek. 

17 Mayıs - 21 Mayıs 2021 tarihleri arasında dereceye giren eserler çevrim içi olarak sergilenip ödülleri teslim edilecek. Her iki alanda da il birincilerine dizüstü bilgisayar verilecek. Etkinliklere çevrim içi çalışmalarda rehberlik eden ve onların ürün veya eser ortaya çıkartmalarını sağlayan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile her iki alanda illerinde ilk üç dereceye giren eserlerin sahibi olan öğrencilere Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Katılım ve Teşekkür Belgesi" düzenlenecek.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER