Nevşehir'de 55 EBA destek noktası açıldı

Nevşehir'de uzaktan eğitim sürecinde evinde bilgisayar ya da internet erişimi olmayan öğrenciler için 55 Eğitim Bilişim Ağı (EBA) destek noktası oluşturuldu.

Nevşehir'de 55 EBA destek noktası açıldı

Eğitimin uzaktan yapıldığı salgın süresince evlerinden uzaktan eğitime katılma imkanı olmayan öğrencilerin Eğitim Bilişim Ağı'ndan (EBA) faydalanmalarını sağlamak için ülke genelindeki okul ve kurumlarda EBA destek noktası alanları oluşturuldu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk video konferans ile İl Milli Eğitim Müdürlerine ve EBA destek noktalarından faydalanan öğrencilere bağlanarak, 81 ilde eşzamanlı olarak EBA destek noktalarının açılışını yaptı.

Ankara Ahmet Kabaklı Ortaokulunda video konferans ile düzenlenen EBA destek noktası tanıtım programına Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir de Mihriban Emin Günel Ortaokulu'nda kurulan EBA destek noktasından katıldı.

Nevşehir merkez ilçede 25, diğer ilçelerde 30 olmak üzere Nevşehir’de toplam 55 EBA destek noktası hazırlanarak öğrencilerin kullanımına açıldı.

Bundan sonraki süreçte Nevşehir’de uygun olan okul ve kurumlarda EBA destek noktalarının açılmaya devam edeceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER