Nevşehir merkeze bağlı belde ve köy okulları ile taşımalı eğitime ara varildi

Nevşehir merkeze bağlı belde ve köy okullarında eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime 10.01.2019 Perşembe günü kar nedeniyle bir gün ara verildi.

Nevşehir merkeze bağlı belde ve köy okulları ile taşımalı eğitime ara varildi

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada; “Yoğun yağan karın oluşturduğu olumsuz koşullar ve olası buzlanma tehlikesi nedeniyle Nevşehir merkeze bağlı beldeler ve köy okullarındaki eğitim ve öğretim ile taşımalı eğitime 10/01/2019 tarihinde geçerli olmak üzere 1 gün süre ile ara verme kararı alınmıştır.

Kendi imkanlarıyla ve toplu taşıma ile il merkezine ilçe, beldeler ve köylerimizden gelen öğrencilerimiz ile başka ilçelere giden öğrenciler de istemeleri durumunda 10/01/2019 tarihinde geçerli olmak üzere 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır.

Ayrıca tüm hamile ve engelli personel de aynı gün izinli sayılacaktır. Sürücülerin trafik kurallarına uymaları, kış lastiği olmadan kesinlikle trafiğe çıkmamaları gerekmektedir. Tüm trafik birimlerimiz de kontrollerini azami seviyeye çıkararak gerekli tedbirleri alacaklardır. Yine Karayolları, belediyeler ve il özel İdaresi ekiplerimiz de daha önce kararlaştırdığımız kış tedbirleri ile ilgili uygulamalarını titizlikle yerine getireceklerdir” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KARDAN ADAM
KARDAN ADAM - 6 ay Önce

MAHALLELER KAR VE BUZ İÇİNDE.2 GÜN TATİL ETSE,İL MERKEZİ İLÇEDEN FARKLI DEĞİL.

SIRADAKİ HABER