Nevşehir “Telafide Ben De Varım” diyerek yazın keyfini çıkarıyor

Salgının oluşturduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen ve 5 Temmuz-31 Ağustos tarihlerini kapsayan "Telafide Ben de Varım" programı tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir’de de tüm hızıyla devam ediyor. Okullarda farklı alanlarda düzenlenen etkinliklerde yer alan öğrenci, öğretmen ve veliler keyifli vakit geçiriyor.

Nevşehir “Telafide Ben De Varım” diyerek yazın keyfini çıkarıyor

Millî Eğitim Bakanlığı’nın “2023 Eğitim Vizyonu” hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı farklılıklarını azaltmak, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini fiziksel, sosyal duygusal ve akademik programlar ile desteklemek amacıyla hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programına sürekli yeni etkinlikler ekleniyor.

Öğrencilere ilgi alanları doğrultusunda beceriler kazandırılması ve yeteneklerinin sergilenmesine imkân verilmesi, özgüven ve sorumluluk duygularının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan programda akademik, sosyal duygusal, fiziksel gelişim ve özel eğitim alanlarında eğitim faaliyetleri ve etkinlikler yer alıyor. Öğrenci, öğretmen ve veliler kendilerine özel hazırlanan programdan istemeleri halinde gönüllülük esasına göre yararlanabiliyor.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir yaptığı açıklamada; “Nevşehir’de ‘Telafide Ben de Varım’ etkinliklerimiz tüm hızıyla verimli bir şekilde devam ediyor. Öğrenci, öğretmen ve velilerimiz kendileri için uygun olan telafi etkinliklerine katılarak doğayla, sporla, kültürle, sanatla ve bilimle iç içe olan aktivitelerden faydalanabilirler. Bu yazın sanatla, sporla, bilimle ve okuyarak geçmesi bizim için çok önemli. Okullarımızda düzenlenen ‘Telafide Ben de Varım’ etkinliklerimizle yaz tatilimiz dolu dolu geçiyor. Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi okullarımıza bekliyoruz. Okullarımızı yaz boyu açık tutup öğrencilerimizle özverili bir şekilde ilgilenen idareci ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Eğitim camiası her zaman güçlü bir aile olmuştur. Salgının bıraktığı olumsuz izleri hep birlikte sileceğiz. İnşallah yeni eğitim öğretim yılımıza sağlıkla ve daha güçlü başlayacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 09:20
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER