Nevşehir Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu Matematikte de zirvede

Nevşehir Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu öğrencileri 6. Ulusal TALES Matematik Yarışması'nın Türkiye finaline katılacak.

Nevşehir Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu Matematikte de zirvede

Nevşehir Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu öğrencileri 6. Ulusal TALES Matematik Yarışması'nın birinci aşamasında elde ettikleri başarıların ardından 21-22 Mayıs' ta yapılacak olan Türkiye finaline katılacak.

Okul Müdürü Yaşar Altuner, yaptığı açıklamada; “6. Ulusal TALES Matematik Yarışması'nın birinci aşamasında 7/B sınıfı öğrencilerimizden Enes Pişkin tüm soruları doğru cevaplayarak birinci olmuş, Arda Özdemir bir yanlış yaparak ikinci olmuş ve Yağız Sefa Tuncer de bir yanlış yaparak üçüncü olmuştur. Okulumuzu ve ilimizi 21-22 Mayıs' ta yapılacak olan Türkiye finalinde temsil edecek öğrencilerimiz Enes Pişkin ve Arda Özdemir'e başarılar dileriz. Bu başarıda emeği geçen başta okulumuz Matematik Öğretmeni Fikriye Şeref Tuğcu olmak üzere tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyorum. İnşallah Türkiye finalinde okulumuzu ve ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER