Nevşehir’de elektronik sınav merkezinde kapasite artışına gidiliyor

İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Saltık, Şube Müdürleri Alaaddin Çakırci ve Yusuf Aydoğmuş ile birlikte Ölçme Değerlendirme Merkezini ziyaret etti.

Nevşehir’de elektronik sınav merkezinde kapasite artışına gidiliyor

Ziyarette elektronik sınav merkezinin 20 kişilik olan kapasitesinin 80’e çıkmasını sağlayacak yeni e-sınav salonlarıyla ilgili incelemelerde bulunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığınca evrak kullanılmaksızın, sınav uygulama ve değerlendirilmesine ilişkin her türlü işlemin elektronik ortamda yapıldığı elektronik sınav (e-sınav) merkeziyle ilgili Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün kapasite artırma çalışmaları devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir yaptığı açıklamada; "Elektronik sınav merkezimizde Bakanlığımız tarafından düzenlenen motorlu taşıtlar sürücü kursu teorik sınavları, kalfalık ve ustalık teorik sınavları, MEB Unvan Değişikliği Sınavı gibi sınavlarla diğer kurumlara ait sınavlar da yapılmaktadır. Dolayısıyla e-sınav merkezlerimizin kullanım kapasitesi giderek artıyor. Bu nedenle kapasitede artış sağlamak için yeni salonlar açmayı planlıyoruz. Böylece merkezimizden birçok insan yararlanacak ve sınava girecek adaylarımıza kolaylık sağlayacak.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından Nevşehir’deki 8. sınıf öğrencilerinin hazırbulunuşluk düzeylerini tespit edebilmek için yapılacak olan sınavın hazırlıklarını da yerinde inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir, Ölçme Değerlendirme Merkezinin öğretmenlerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER