Nevşehir´de Öğrenme Şenliği düzenlendi

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğrenme Şenliği düzenlendi.

Nevşehir´de Öğrenme Şenliği düzenlendi

 

İl genelindeki meslek liselerinin katılımıyla düzenlenen şenlik, kortej yürüyüşü ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, okul yöneticileri ve öğrencilerin katılımıyla yapılan yürüyüş Borsa Kavşağı´ndan başlayıp Nevşehir Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde sona erdi.

Şenliğin açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Demir, hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yaparak, “Hayat öğrenmekle başlar. Öğrenme artık sadece okullarla sınırlandırılmıyor. Her yer okul, her yer eğitim amacımıza uygun olarak hayatın her alanında yaşa, eğitim seviyesine, sosyal ve ekonomik duruma bakılmaksızın sürdürülen hayat boyu öğrenme kişinin hayatını daha iyi kontrol edebilmesine imkan sağlamaktadır” dedi.

“Bilen, öğrenen insana her zaman ve her çağda değer verilmiştir” diyen Demir, “Tarihte kadim medeniyetlere baktığımız zaman onları ayakta tutan gücün bilgiye, eğitime verdikleri önemden kaynaklandığını biliyoruz. Ülke olarak dünya üzerinde doğru ve güzel bir yer edinmek ve 2023 vizyonuna ulaşmak için okumak, düşünmek ve üretmek mecburiyetindeyiz. Bunları gerçekleştirdiğimizde gelişip büyüyecek ve yeryüzünde söz sahibi, karar veren ülke statümüzü koruyacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından il genelindeki meslek liseleri ve halk eğitim merkezleri tarafından oluşturulan stantların açılışı Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından yapıldı.

Stantlar 2 gün süreyle açık kalacak.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93