Nevşehir´in ilk 'Kodlama Atölyesi' açıldı

Öğrencilerin analitik düşünme becerilerinin artırılması ile bilgisayar programı kodlamalarını öğrenmelerini amaçlayan kodlama atölyesi Mihriban Emin Günel Ortaokulunda açıldı.

Nevşehir´in ilk 'Kodlama Atölyesi' açıldı

 

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mihriban Emin Günel Ortaokulunda 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Prof. Dr. İlhan Varank´ın adını taşıyan ve Geleceğin bilgisayar dehalarının yetiştirilmesinin hedeflendiği Kodlama Atölyesi Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından açıldı.

Şehit  Prof.  Dr. İlhan  Varank Kodlama  Atölyesinin açılışında konuşan Demir, “Ülkemizin  tüketen toplumdan üreten topluma geçişi için en temel basamaklarından biri olarak kodlama ve yazılım  beceresi  olduğundan,  Fatih  Projesi-Eğitimde  Teknoloji  Zirvesinin  bildirisinde  de belirtildiği  gibi  yazılım  bilgisine  sahip,  teknolojiyi  üreten  ülkelerin  küresel  dünyada  aktif  rol oynayacağından,  ülkemizde  de  temel  eğitim  düzeyinde  bulunan  öğrencilerimize  zorunlu kodlama dersinin gündemde ve gerekli olmasından dolayı bu tarz kodlama atölyelerinin sayısının arttırılması gerekli çalışmalara yapacağız.” dedi.

Demir, daha sonra öğrencilerle birlikte kodlama dersine girdi. Haber: Alpaslan Körükcü

/images/haberler/resimler/2017-1/6/1107535681474.jpg

/images/haberler/resimler/2017-1/6/1108569762723.jpg

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner2

banner3