Özgür Bolat yarın Altınyıldızlılarla buluşuyor

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Nevşehir’de ilkleri yaşatmaya devam ediyor.

Özgür Bolat yarın Altınyıldızlılarla buluşuyor

Yapılan açıklama şu şekilde: “15 Mart 2019 Cuma Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat saat:19.00'da okulumuz konferans salonunda "Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirmek" konulu veli semineri ile velilerimizle buluşacak. Seminer sonrası "Beni Ödülle Cezalandırma" kitabını imzalayacaktır.

Özgür Bolat Kimdir?

Dr. Özgür BOLAT, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Fulbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. Türkiye’ye dönüşünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevliliği yaptı. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi.

2007 yılında Yeni Zelanda’da yapılan uluslararası bir konferansta ‘En İyi Genç Araştırmacı’ ödülünü aldı. Dr. Özgür Bolat, şu anda okullara, şirketlere danışmanlık ve TEV’de Danışmanlık yapmaktadır. Hürriyet Gazetesi’nde Köşe Yazarlığı yapmıştır.  Aynı zamanda ÖRAV, FODER, TEVİTÖL ve Para Durumu Platformu’nda Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Üyesidir.

Özgür Bolat, 2008’de okullarda Öğretmen Liderliği Projesini başlatmıştır. Proje 100’den fazla devlet okulunda ve özel okulda uygulanmaktadır. Aynı zamanda kurmuş olduğu Gelişen Aile Akademisi bünyesinde kurmuş olduğu Anne Baba Okulu ile ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuk yetiştirmenin prensiplerini öğretmektedir. “Beni Ödülle Cezalandırma” kitabı ile bir çok öğretmene ve anne –babaya yol göstermiş ve göstermeye devam etmektedir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet YILMAZ
Ahmet YILMAZ - 2 ay Önce

Eyy Milli Eğitim, eyyy Eğitim Bir sen. İşte böyle yazar getirilir.Sırf İl Milli Eğitim Müdürünün hemşehrisi diye, diksiyonu,hitabeti,konuşması SIFIR adamlar yerine böyle yazarları bulun.

Mehmet GÖK
Mehmet GÖK - 2 ay Önce

Yeaaav vAllah ,billeah çocugleardan bi gıdi alin,bi meagas alıin, bi sirtıne vuürüüüün.Bagı boole yeptim milli egitim mudurünüz beni seminere getirtti. 3 dene kipeat yazdim.

SIRADAKİ HABER