RTE Anadolu İHL öğrencilerinden örnek davranış

Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve ailelerinin desteği ile “Susuz Yüreklere Can” sloganıyla maddi zorluklar ve fiziki şartlar nedeniyle su sıkıntısı çeken Afrika’da su kuyusu ve vakıf çeşmesi açtırmak için kampanya başlattı.

RTE Anadolu İHL öğrencilerinden örnek davranış

Öğrenciler, Afrika'da susuzluk çeken din kardeşleri için kumbaralarında biriktirdikleri paraları Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışladı.

Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Veli Sağır tarafından su kuyusu için toplanan 6 bin 600 lira Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şube Başkanı ve İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya' ya teslim edildi.

Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Veli Sağır, Afrika başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında temiz içme suyu bulma sıkıntısı yaşayan insanlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmek adına okul genelinde “Susuz Yüreklere Can” sloganıyla kampanya başlattıklarını belirtti.

Öğrenci velilerinin de kampanyaya destek verdiğini ifade eden Sağır, “Öğrencilerimizle birlikte topladığımız bu miktarı Afrika'da su kuyusu açılması için Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışlayarak binlerce kilometre uzakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatma fırsatına sahip olduk. Projenin yürütülmesinde emeği geçen başta idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize destekleri için çok teşekkür ederiz." dedi.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturma ve büyüklere örnek olma açısından öğrencilerin Afrika’daki muhtaç din kardeşlerine yardım eli uzatmalarının çok anlamlı olduğunu ifade eden Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şube Başkanı ve İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, toplanan paraların Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından düzenlenen makbuzlarını teslim ederek önderlik yapan öğretmen ve öğrencilere bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER