Simya Okullarından uluslararası eğitimde dev atılım

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Özel Simya Okulları, dünyada Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 16 ülkenin öğrenci değişim programlarını yürüten Worldwide Cultural Exchange Program (WCEP Turkey) Türkiye Ofisi ile uluslararası eğitim alanında önemli bir iş birliği protokolüne imza attı.

Simya Okullarından uluslararası eğitimde dev atılım

Bu protokol, WCEP Türkiye Genel Müdürü Sn. Volkan Cerrahoğlu ve Simya Okulları Kurucusu Sn. Selim Baysal’ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Faaliyete 2018 yılında geçen bu protokol, uluslararası lise öğrenci değişim programları, uluslararası müfredatlar, uluslararası test hizmetleri, öğretmen eğitimleri, proje ortaklıkları, Amerika, Kanada ve Avrupa başta olmak üzere dünya üniversitelerine giriş için 9 sınıftan itibaren hazırlık gibi birçok fırsatı kapsıyor.

Protokol, uluslararası projelerden faydalanmak isteyen öğrencilere yol gösterici olarak Türkiye ve dünya üniversitelerinin kapılarını açacak. Protokolün ilk icraatı, Kanada Eğitim Bakanlığı Uluslararası Öğrenci Dairesi ile yapılacak iş birliği anlaşması olacak. Bu anlaşma ile Simya Okulları öğrencileri, özel kontenjan ile lise eğitimlerinin bir kısmını Kanada’da sürdürebilecek ve liseden sonra ise Kanada üniversitelerine direkt geçiş hakkı elde edebilecek.

Projeler arasında çift diploma programı, AP Level Dersler ile IB programı da bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">