Tarık Kesekçi’nin adı okulu Altınyıldız’da yaşayacak

Altınyıldız Eğitim Kurumları merhum Tarık Kesekçi’nin adını Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Fizik Laboratuvarında yaşatacak.

Tarık Kesekçi’nin adı okulu Altınyıldız’da yaşayacak

2009 yılında Altınyıldız İlköğretim Kurumundan, 2013 yılında Altınyıldız Fen Lisesinden sonra İTÜ Uçak Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olan Tarık Kesekçi, Türkiye’nin gururu İHA ve SİHA üretimlerini yapan BAYKAR’da ekip lideri olarak görev yaptı.

Altınyıldız Eğitim Kurumları tarafından yapılan açıklamada; “Hayal gibi görülen projeleri, beyninde yüreğinde yeşerterek gözyaşlarıyla büyüterek BAYKAR ekibiyle bu güzel Millete kazandırdı. ‘İyilik İnsanı’ olarak yaşarken bu yolda elim trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. O çok sevdiği okulunun her öğrencisinin kalbinde ve ruhunda yaşayacak. Tarık Kesekçi yetiştiği, büyüdüğü çok sevdiği Altınyıldız’ı her Nevşehir’e geldiğinde ziyaret ederek idarecileri, öğretmenleri ve öğrenci kardeşleriyle görüşürdü.

Her yıl düzenli olarak onlara konferanslar vererek onların dünyalarında yeni ufuklar açtı. Adını ve ideallerini yaşatmak için Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Fizik Laboratuvarına “TARIK KESEKÇİ” adı verilmiştir. Aziz hatırası Altınyıldız ile birlikte yaşayacak.

Altınyıldız Eğitim Kurumları olarak öğrencimiz Tarık Kesekçi’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.” denildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2021, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER