TES’ten ataması yapılmayan öğretmenlere destek

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç yaptığı açıklamada, ataması yapılmayan öğretmenlerin Ankara’daki 2020 KPSS sonucuna göre ek 40 bin öğretmen atama eylemine Nevşehir’den katılmak isteyen 22 öğretmene destek vererek Ankara’daki eyleme katılımlarını sağladıklarını belirtti.

TES’ten ataması yapılmayan öğretmenlere destek

banner116
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu adına genç öğretmenlerin kendilerini ziyaret ettiğini Ankara Ulus’ta yapılan basın açıklamasına katılmak ve seslerini duyurmak istediklerini belirttiklerini aktaran Urgenç, “Biz de Türk Eğitim Sen genel merkezi ve tüm şubeleri gibi öğretmenlerimizin seslerine katkı sunmak adına üzerimize düşeni yaptık. STK olarak bu sese kayıtsız kalmadık.  İnanıyoruz ki hükümet bu genç meslektaşlarımızın haykırışına kayıtsız kalmayacaktır.” dedi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı ve yöneticilerinin genç öğretmenlerin seslerini duyurmak için tam kadro Ulus’ta yer aldıklarını ifade eden Urgenç, şöyle konuştu: “Nevşehir şube olarak biz de ataması yapılmayan öğretmenlerimizle istişare ederek Ankara’ya ulaştırdık. Bu kardeşlerimiz tezgahtarlık yapmak için, çiftçilik yapmak için, limon satmak, pazarcılık yapmak için, temizlik işçisi olmak için, işportacılık yapmak için daha da ötesi işsiz kalmak için üniversite okumadılar. Öğretmen olmak için Üniversite okudular, KPSS’ye girdiler, yüksek puanlar aldılar. Ancak yanlış politikaların kurbanı olarak atamaları yapılmıyor. Genç işsizler arasına katılıyorlar. İnşallah söke söke hakkınızı alacaksınız birlikte alacağız 40 bin atamanın yapılmasını sağlayacağız. Ülkede 20 bin öğretmen ataması yapmak demek emekli olanların yerini doldurmak demektir. Eğitimi geliştirmek, öğrencileri öğretmenle buluşturmak değildir. Bugün Türkiye’de ücretmen sayısı 100 bine yaklaşmışsa MEB ve ülkeyi yönetenler bu tablodan utanmalıdır. Derhal ek 40 bin öğretmen atamasının müjdesini vermelidir.”

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER